Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/75

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

63

Друга книга Мойсея 9.


ДРУГА КНИГА МОЙСЕЯ 9.


 4. 1 сотворю я инше того часу міжскотом Ізраїльским і скотом Египецьким, і не паде з усього скоту Ізраїльського нї одно.

 5. 1 призначив Господь речінець, глаголючи: Завтра вчинить Господь сю річ в країні.

 6. І вчинив Господь сю річ назавтрав раньцї, і поліг увесь Египецький скот; між скотом же в синів Ізрайлевих не пало нї одно.

 7. 1 послав Фараон, аж ось між усїмскотом у синів Ізрайлевих не пало нї одно. Та запекле було серце в Фараона, і не одпустив людей.

 8. 1 рече Господь Мойсейові й Аронові: Понабирайте ви повні жмені сажі з печі, і нехай нею сипне проти неба Мойсей перед віччу Фараона й дворян його.

 9. І постане вона по всій землї Египецькій порохом і понаривав на людях і на скотині чираки, що від гною прорвуться по всій вемлї Египецькій.

 10. 1 набравши сажі з печі стали перед Фараоном, і сипнув нею Мойсей проти неба; і понаривало чиряки струпи на людині й на скотинї.

 11. І не 8долїли чарівники стати перед Мойсейом через чиряки; обкинуло бо чиряками чарівників і всіх Египтян.

 12. Та 8акаменив Господь серце вФараона, і не послухав їх, як і глаголав Господь Мойсейові.

 13. 1 рече Господь Мойсейові: Устаньрано в раньцї, та й стань перед Фараоном і промов до його: Так каже Господь, Бог Єврейський: Відпусти люде мої послужити менї.

 14. Сего бо разу нашлю всї муки моїна серце твоє, і дворян твоїх, і людей твоїх, щоб ти 8нав, що нема нїкого як я на всій вемлї.

 15. Нинї бо простягти б тільки рукумою, щоб ударити й тебе й люде твої повітрвм, так і зник би 6СИ 8 землі.

 16. Та тільки про те щадив тебе, щобна тобі показати потугу мою, і щоб імя мов проповідано по всїй землї.

 17. Чи ще ж нести мешся високо проти людей моїх, що не відпустиш їх?

 18. Се дощувати му сієї доби завтрастрашенним грядом, що такого не було в Египтї 8 того дня, як сотворено його, та й по сей день.

 19. Оце ж посилай, та позбирай увесьтвій скот і все, що в тебе в полї. На всяку бо скотину й людину, що знайдеться в полї і не вернуться додому, вдарить гряд, і погинуть.

 20. Хто злякався слова Господнього8між дворян Фараонових, той звелїв своїм рабам втікати з усїею скотиною до домівок своїх,

 21. А хто не нахилив серця свого дослова Господнього, той покинув свої раби й скотину на полях.

 22. 1 рече Господь Мойсейові: Простягни руку твою до неба і вдарить гряд по всїй землї Египецькій і на людину, і на скотину, і на всяку траву на 8емлї.

 23. 1 простяг Мойсей жезло своє донеба, і дав Господь громи та гряд, і тйшов огонь по вемлї, і дощував Господь грядом по всїй землї Египецькій.

 24. 1 вдарив гряд, і запалав огонь ізгрядом; гряд же був тяжко великий, що й не було такого в Егшггї з того часу, як постали люде в йому.

 25. 1 побило грядом по всїй 8ЄМЛЇЕгипецькій усе, що було в полї, й людину й скотину, й всяку траву в полї побило грядом, і всї дерева на полях потрощив гряд.

 26. Тільки в Говен землі, де були сини Ізрайлеві, не було гряду.

 27. І послав Фараон по Мойсея тапо Арона, та й промовив до них: Провинив тепер я. Господь праведен, я ж і люде мої ледачі.

 28. Ублагайте Господа, щоб не булострашенного гуркотання та гряду; я ж відпущу вас, і більше не гаяти метесь тутеньки.

 29. 1 каже йому Мойсей: Скоро вийду з городу, здійму руки мої до Господа, і громи втихнуть, і гряду 8 дощем не буде вже, щоб врозумів 6СИ, ЩО 8ЄМЛЯ Господня.

 30. Ти ж і дворяне твої, знаю, щоне вбоялись іще Господа.

 31. А лен і ячмінь побиті, бо ячміньколосився, а лен вавязувався.

 32. Пшениця ж і жито не побиті; боще не дорослі.

 33. 1 вийшов Мойсей із городу і про