Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/751

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

739

Книга пророка Езекиїла 23.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 23.

полюбовникам її, в руки синам Ассуровим, що до них вона палала.

 10. Вони одкрили наготу її, забралив неї сини й дочки її, та й саму закололи мечем*. І зробилась вона позорищем між жіноцтвом, як довершили на ній кару.

 11. Сестра її, Оголива, бачила те, йбула ще більше ледащою в любощах своїх, і блудництво її переважало блудництво сестрине.

 12. Палала вона до синів Ассурових,до намісників, гетьманів, приятелів своїх, пишно в'одягнених, до їздецїв, що вигравали на конях, до всїх вродливих молодиків.

 13. І вбачав я, що й вона опоганилась, та що в обох їх однака дорога.

 14. Та ся блудувала ще більше; вона бо, як побачить повирізувані на стїнї подоби мужчин, чи образи Халдеїв, мальовані барвами,

 15. Що в їх поясницї попідперізувані поясами, голови пообвивані пишними завивалами, що подабали на воєвод, на синів Вавилонських, що рідна їх 8емля Халдейщина, —

 16. То вона влюблювалась у них запершим поглядом очима, й слала до них у Халдейщину послів.

 17. І прибували сини Вавилонськідо неї на любовне ложе, й поганили її блудництвом своїм, і сквернила вона себе ними, аж доки душа її 8 обрядом від них не відверталась.

 18. Як же вона так явно блудувала,& одкривала свій сором, тоді одвернулась і моя душа від неї, так само, як одвернулась моя душа від сестри її.

 19. Вона ж пійшла ще дальш у блудництві свойму, спогадуючи про часи молодощів своїх, як почала блудувати в землї Египецькій;

 20. 1 палала до любовників своїх, щотїдо в них похотне, як ув осла, а жар, як у жеребця.

 21. Оттак ти згадувала розпустуз молодощів твоїх, коли то Египтяни стискали соски твої задля дівочих грудей твоїх.

 22. Тим же то, Оголиво, так говорить Господь Бог: Ось, я підійму про• IV. Цар. 17, 6. і 18, 10. ти тебе полюбовників твоїх, тих, що ними аж переситилась душа твоя, та й приведу їх на тебе 8 усїх боків,

 23. Синів Вавилонських і всїх Халдеїв, із Пеходу, 8 Шоа й Коа, а з ними всїх синів Ассириї, вродливих молодиків, намісників і вверхників городських, можних і славних та всїх метких їздецїв.

 24. І прийдуть проти тебе оружноз кіньми й возами та силою народів, і обступлять тебе кругом в панцирах І8 щитами та в шоломах, і передам їм тебе на суд і судити муть тебе своїм судом.

 25. 1 оберну проти тебе ревниву пімсту мою, й розправляться вони з тобою люто: пообтинають носа й уші тобі, а нащадок твій поляже од меча; синів твоїх й дочки твої повабірають із собою, а те, що зостанеться пожере огонь.

 26. 1 поздирають І8 тебе одежу твою,та й пожакують прибори твої.

 27. І зроблю кінець ровпусті твоїйта блудництву твойму, занесеному з землї Египецької, і не будеш уже на них поривати очей твоїх, та й не згадаєш уже про Египет.

 28. Так бо говорить Господь Бог:Ось, я подам тебе на поталу тим, що їх зненавиділа, в руки тим, що од них відвернулась душа твоя.

 29. І обійдуться вони 8 тобою ворожо, й заберуть у тебе все, що працею надбала, й полишать тебе нагою й невкритою, й стане всім явною соромна нагота твоя й розпуста твоя та блудництво твоє.

 30. А вчинять І8 тобою таке 8а блудництво твоє 8 поганами, що їх ідолами ти себе мерзила.

 31. Блукала єси по дорозі сестритвоєї; ва те ж і дам я в руку тобі кубок ЇЇ.

 32. Так говорить Господь Бог: Питимеш кубок сестри твоєї — глибокий і широкій, і сьміх та наруга впаде на тебе, що в него так багато вмістилось.

 33. Аж до перепою напєшся смутку,бо кубком страху й спустошення є чаша сестри твоєї Самариї.

 34. І випєш його, аж висушиш, ба йчерепе його оближеш, і будеш (з бо

47*