Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/757

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

745

Книга пророка Езекиїла 28. 29.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 28. 29.

того часу, як тебе сотворено, аж докіль не знайшлось у тобі беззаконності’.

 16. Та через розлоге купецтво твоєсповнилось внутро твоє неправедностю, і ти согрішив. Тим то скинув я тебе, як нечистого, 8 Божої гори, вигнав тебе, ти херувиме осяйний, зпосеред огнистого каміння.

 17. Високо неслось твоє серце 8адляпишноти твоєї, черев гординю стратив єси мудрість твою; ва те ж я ввалю тебе на вемлю, оддам тебе царям, щоб поругались над тобою.

 18. Черев бевліч провин твоїх, через неправедну наживу твою в купецтві опопоганив вси сьвятощі твої, і я виведу впосеред тебе огонь, а він пожере тебе, й оберну тебе в попелище перед очима всіх, що поглядати муть на тебе.

 19. Всї, що знали тебе між народами, вдивуються над тобою; ти станешся страховищем і вникнеш по всї віки.

 20. І надійшло слово Господнє домене:

 21. Сину чоловічий! повернись видом проти Сидону й вискажи пророцтво проти його,

 22. І промов: Так говорить ГосподьБог: Ось, я проти тебе, Сидоне, й прославлюсь посеред тебе, й увнають усї, що я — Господь, як ровпростру над ним суд караючий і явлю на йому сьвятость мою.

 23. І пошлю морову пошесть на йогой кроворозлив на його улицї, і попадають посеред його побиті мечем, що пожерати ме його в усїх боків; і вровуміють, що я — Господь.

 24. І не буде він уже домові Ізрайлевому колючою терниною, нї болючим бодяком укупі 8 усїма тими, що навкруг його, та й зровуміють, що я Господь Бог.

 25. Так говорить Господь Бог: Як япозбіраю дом І8раїля зміж народів, що між ними вони розсіяні, й покажу себе на них сьвятим перед очима в усїх народів, і жити муть вони в СВОЇЙ 8ЄМЛЇ, що я надїлив слувї мойму Яковові;

 26. Тодї будуть вони жити в нїй бевпеч, і будуть будувати доми, й насаджувати виноградники, й жити муть собі бевпеч, я бо 8аведу суд над усїма, що їм бажають лиха, й увнають вони, що я — Господь, Бог їх.

Голова 29.

У десятому роцї, в десятому місяцї, на дванайцятий день місяця, надійшло до мене слово Господнє:

 2. Сину чоловічий! повернись видомпроти Фараона, царя Египецького, й пророкуй проти його й проти всього Египту.

 3. Промов і скажи: Так говорить Господь Бог: Ось, я на тебе, Фараоне, царю Египецький, ти, величезний крокодиле, що лежиш посеред твоєї ріки та й мовляєш: Моя ріка, я сотворив її собі!

 4. Оце ж я в стромлю гаки в твоюпащу та поналіплюю риби в твоїй ріці на твою луску, та й витягну тебе 8 нею 8 твоєї ріки з усїма рибами твоєї ріки, що до твоєї луски поприлипали.

 5. І викину тебе в пустиню, тебе йусю рибу ріки твоєї; на чисте поле впадеш ти; не здіймуть і не позбірають тебе; дикому зьвіррю й піднебесному птаству оддам тебе на пожир.

 6. І зрозуміють усї осадники Египецькі, що я — Господь, за те, що ти бував домові Ізрайлевому (непевною) тростяною підпориною.

 7. Вхопились вони ва тебе обіруч,ти ровколовся й поколов їм цілу руку, а коли обперлись на тебе, ти вломився та й поранив їм усї чересла.

 8. За те говорить Господь Бог так:Ось, я приведу меча на тебе та й повигублюю й людину, й скотину.

 9. І вробиться Египецька вемля пустинею й беалюддєм, і взнають, що я — Господь; за те, що казав єси: Моя ріка, й я сотворив її собі.

 10. За те ж я на тебе й на твої ріки, й вроблю Египет бевлюддєм, порожнім бевлюддєм від Мигдола до Сіени й до гряницї Етіопської.

 11. Не буде переходити через йогонї людська нї скотиння нога, й бездюддєм оставати ме він сорок років.

 12. І зроблю Египет пустинею посе