Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/761

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

749

Книга пророка Езекиїла 32. 33.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 32. 33.


 23. Гріб його в самій глибині преисподньої, а полки його — навкруги домовини його; всі побиті, всї полягли од меча, — тоті, що завдавали колись страху на гемлі живих.

 24. Там Елам із усією силою своєюнавкруги домовини його, а всї вони побиті, всї полягли од меча, всі необріваними пійшли на той сьвіт, — тоті, що колись ширили страх поперед себе на вемлї живих, а тепер двигають ганьбу свою вкупі 8 тими, що 80ЙШЛИ В яму.

 25. Серед побитих наготовано лігво його з усїм військом його; домовини їх округи його, а всї вони необрізані, мечем порубані; поваяк бо вони завдавали страху на землї живих, то й несуть тепер ганьбу на собі вкупі з тими, що посходили в яму, та лежать серед побитих.

 26. Там лежить Мешех, Тубал І8 усією громадою своєю; кругом його домовини їх, а всї необрізані, побиті мечем, за те, що перше завдавали страху всім на 8емлї живих.

 27. А годї їм лежати коло невміраків побитих, необрізаних, що посходили в підземлє у своїй боєвій зброї, а мечі їх покладено їм під голови, хоч і восталось беззаконство їх на костях у них, 8а те, що вони, як силачі, були пострахом на вемлї живих.

 28. Та й ти стертий будеш між необрізаними й лежати меш із побитими мечем.

 29. Там — Едом, царі його й усїкнязї його, що мимо всієї своєї хоробрості зложені між побитими мечем; коло необрізаних лежять вони й коло тих, що посходили в яму.

 30. Там князї півночні вкупі з усїма Сидонїями, що посходили 8 сьвіта побиті; вони ж осоромлені через могучість свою, бо вона наводила страх; лежать же вони 8 необрізаними, побитими мечем й несуть ганьбу свою на собі вкупі з тими, що посходили в яму.

 31. Побачить їх Фараон і зрадіє тоюмноготою, побитою мечем, — Фараон і все військо його, говорить Господь Бог.

 32. Бо й я розширю страх мій наземлї живих і ляже Фараон і вся многота його серед необрізаних, побитих мечем, говорить Господь Бог.

Голова 33.

І надійшло слово Господнє до мене, таке:

 2. Сину чоловічий! промов до земляків твоїх і скажи їм: Коли я пошлю меча на яку землю, а осадники тієї землї вівьмуть із громади чоловіка та й приставлять 8а вартового в себе,

 3. І він побачить меча, що йде на8емлю та й затрубить у трубу й остереже люд, —

 4. 1 коли хто почує голос труби, тане буде стерегти себе, й меч наступить та й захопить його, тодї кров його впаде на голову його.

 5. Він чув гук трубний, та й не остерігся, — кров його буде на йому; хто ж остерігся, той урятував життє своє.

 6. Коли ж вартовик та побачить меча та й не затрубить у трубу, й люд не буде остережений, і наступить меч і відбере кому життє, то він умре за свою провину, та кров його я з руки сторожа буду вимагати.

 7. 1 тебе, сину чоловічий, приставивя вартовиком до Ізрайлевого дому, щоб ти, як почуєш із уст моїх слово, від мене остеріг-врозумив їх.

 8. Коли я скажу беззаконному: Беззаконнику, ти вмреш, — а ти не скажеш нічого, щоб остерегти ледачого перед його дорогою, то беззаконник умре за свою провину, та кров його я вимагати му від тебе.

 9. Коли ж би ти остерігав беззаконника перед його дорогою, щоб він ввернув із неї, він же не навернувся 8 своєї дороги, то він за свій гріх погибне, а ти врятував душу свою.

 10. 1 скажи, сину чоловічий, до Ізрайлевого дому: Ви говорите: проступки наші й гріхи наші вагонять на нас, і ми танемо від них, — як же нам жити?

 11. То ж скажи їм: Так певно, як яживу, говорить Господь Бог, не бажаю я смерті грішникової, а того, щоб він вверйув із свого шляху та й зостався живим. Зверніте, зверніте з вашого ледачого шляху; про що вам умірати, доме Ізраїля?