Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/767

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

755

Книга пророка Езекиїла 37. 38.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 37. 38.

нів Ізрайлевих зпроміж народів, де вони находяться, й позбіраю їх звідусіль та й приведу їх у їх вемлю.

 22. А в тій землі, на горах Ізраїля,з’единю їх ув один нарід, та й один царь буде над ними всіма, й не будуть вони вже двома народами та й не будуть ділитись на два царства.

 23. І не будуть уже поганити себеідолами своїми й гидотами своїми й усякими неправедностями своїми; й відверну їх від усїх місць у їх про<>утках, де вони грішили, й очищу їх, і будуть вони моїм людом, а я — їх Богом.

 24. 1 буде слуга мій Давид царем надними, й пастирем усїх їх, і ходити муть вони в заповідях моїх, та й будуть певнити постанови мої і їх виповняти.

 25. 1 жити муть вони в землї, що янаділив слувї мойму Яковові, де жили їх батьки; там будуть жити вони й діти їх та діти дітей їх по віки; а слуга мій Давид буде князем над ними по віки.

 26. І вложу з ними завіт мира, — се<>уде завіт вічний з ними. І впорядкую їх і намножу їх та й поставлю сьвятиню мою серед них по всі вічні віки.

 27. 1 буде пробуток мій посеред них,і буду я їх Богом, а вони будуть моїм народом.

 28. І ввнають невірні, що я — Господь, осьвячуючий Ізраїля, як буде сьвятиня моя серед них по віки.

Голова 38.

І надійшло до мене слово Господнє, таке:

 2. Сину чоловічий! поверни твій видпроти Гога в Магог-землї, проти князя Рошського, Мешехського й Тубалського, й пророкуй проти його,

 3. І скажи: Так говорить ГосподьБог: Ось, я на тебе, Годже; князю Рошський й Тубалський!

 4. І притягну тебе, вложивши вубела в рот тобі, й виведу тебе вкупі з усїм військом твоїм, із кіньми й їздецями, — всіх у повній зброї, велике множество в панцирах і 8 щитами, всіх узброених мечами,

 5. Персів, Етіопіїв, а з ними й Ливіїв, — всіх із щитами й в шоломах,

 6. Гомера й усю ватагу його, домТогармів із ватагами його від північних гряниць, і багато инших народів із тобою.

 7. Ув’оружуйсь і ладься, — ти й усїватаги твої, що згромадились до тебе, й будь їм воєводою.

 8. По довгому часі* тебе запотребують; ув останні роки прийдеш у землю, визволену спід меча, до збору з многих народів, на гори Іврайлеві, що довгі часи були спустошені, тепер же їх осадники будуть виведені зміж народів і всї жити муть безбеч.

 9. 1 здіймешся, мов хуртовина, налетиш бурною хмарою, окриєш землю, ти й усї твої військові ватаги й многі народи з тобою.

 10. 1 говорить Господь Бог: Того часу прийдуть тобі на серце мисли й ти задумаєш лиху річ.

 11. І скажеш собі: Рушу я протиземлї, що бе8 мурів, нападу на бевжурних людей, що живуть безпечно, — вони живуть собі без мурів і нема в їх нї засовів, нї дверей, —

 12. (рушу) Щоб порабувати, набрати вдобичі, наложити руку на відновлені розвалища, та на той люд, що спроміж невір по8бірався, та розжився хліборобами й крамарями й розвів осади посеред землі.

 13. Саба й Дедан і крамарі Тарсийські з усїма їх левчуками скажуть тобі: Чи се ж прийшов єси, щоб рабувати, — назбірав війська, щоб добувати вдобичі, щоб нагарбати золота й срібла, вайняти скотину й надбане добро, зажерти як найбільше здобичі ?

 14. Тим же то пророкуй, сину чоловічий і промов до Гога: Так говорить Господь Бог: Чи так воно? того часу, як люд мій Ізраїль розживеться безжурно, ти про те дізнаєшся,

 15. 1 вирушиш ти й прийдеш І8 твоєїосади, з найдальшої півночі, — ти й многі народи з тобою, сама кіннота, величезна ватага й безліч війська;

 16. І двинеш проти мого люду Ізраїля, мов хуртовинна хмара, щоб окрити землю; в останні часи станеться воно, — й я приведу тебе на мою зем

48*