Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/768

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

756

Книга пророка Езекиїла 38. 39.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 88. 39.

лю, щоб народи спізнали мене, як покажу мою сьвятость на тобі, Годже, перед їх очами.

 17. Так говорить Господь Бог: Хибаж се не ти, що про него говорив я вже давно через слуг моїх, пророків Ізрайлевих, що в ті часи пророкували, що приведу тебе на мою землю ?

 18. 1 буде того часу, як наступитьГог на Ізрайлеву землю, говорить Господь Бог, вапалав гнїв мій аж до лютості.

 19. В ревності моїй, в палаючій досаді моїй сказав я: Напевно, того часу настане велике потрясеннв в землі Ізрайлевій.

 20. Перед гнівним лицем моїм затремтять риби в морі, піднебесне птаство, польове 8ЬВІррв, й усе, що повзає ПО 8ЄМЛЇ й усї люде на земному крузї, й зрушаться гори, й поваляться стіни й порозпадаються всї мури по землї.

 21. І викличу меча по всіх горахмоїх, говорить Господь Бог: Кожного меч обернеться на брата його.

 22. І буду судитись І8 ним моровоюпошестю й кроворовливом, і пролию на него й на ватаги його, та на безліч народів, що з ним, потопний дощ і камяний гряд, огонь і сірку;

 23. 1 явлю себе великим і сьвятим,і дам себе пізнати в очах многих народів і взнають, що я — Господь.

Голова 39.

Ти ж, сину чоловічий, вискажи пророцтво проти Гога й промов: Так говорить Господь Бог: Ось, я — на тебе, Годже, князю Рошський, Мешехський й Тубалський,

 2. І притягну тебе, й поведу тебе, йвиведу тебе од гряниць півночніх та й приведу тебе на гори Ізрайлеві.

 3. І вибю лука з лівої руки твоєї йповикидаю стріли 8 правої руки твоєї.

 4. Упадеш ти на горах Ізрайлевих,ти й усї ватаги твої з усіма народами, що з тобою; і віддам тебе на пожир усякому хижому птаству й зьвіррю дикому.

 5. В чистому полі поляжеш; я бо сказав так, говорить Господь.

 6. 1 пошлю огонь на Магога й на безжурних поморян, і взнають, що я — Господь.

 7. І явлю сьвяте імя моє серед моголюду, Ізраїля, й не дам уже неславити сьвяте імя моє, й взнають народи, що я — Господь, сьятий в Ізраїль

 8. Ось, се буде й станеться, говоритьГосподь Бог, — той день, що я казав про него.

 9. Тодї виходити муть осадники городів Івраїлських і будуть палити оружжє, щити й панцирі, луки й стріли, булави й списи; на сїм років мати муть чим палити.

 10. Не будуть носити дров І8 полянї рубати по гаях, а палити муть саме тілько оружжє; ограблювати своїх грабіжників та обдирати своїх обдирачів, говорить Господь Бог.

 11. І станеться того часу: призначумісце Гогові на гробовище в Ізраїлі, — в мандрівній долині, на всхід од моря, і будуть Зупинятись на ній прохожі. Так поховають Гога й усї товпи його, й прозвуть її Долиною товп Гогових.

 12. І ховати ме їх дом Іврайлїв сїмМІСЯЦІВ, щоб ОЧИСТИТИ 8ЄМЛЮ.

 13. Усе осадництво країни помагатиме ховати їх, і буде той день памятнпм у них, в котрім я прославлю себе, говорить Господь Бог.

 14. І настановлять нарочно людей,щоб перезирали країну та при помочи переходнїв ховали позіставпшх поверх землі, — щоб її очищувати; ба ще й по упливі сімох місяців, будуть вони перешуковати;

 15. І як хто, перешукуючи 8ЄМЛЮ,побачить людського кістяка, то буде ставити при йому знак, щоб погребачі ховали його в Долинї ватаг Гогових.

 16. І звати меться те місце Гамона(ватага). І так очистять вемлю.

 17. Ти ж, сину чоловічий, так говорить Господь Бог, скажи всякому птаству піднебесному й хижому зьвіррю: Сходїтесь і прибувайте, відусюди прибувайте на мою жертву, що вам наготую, на великий пир по горах І8райлевих, і їжте мясиво й пийте кров.

 18. Мясиво силачів будете їсти йкров із князів пити, — 8 тих бара