Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/771

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

759

Книга пророка Езекиїла 40. 41.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 40. 41.

всепалення були з тесаного каменя, І завдовжки півтора ліктя і завширшки півтора ліктя, а заввишки один локот; на їх кладено внаряддя до заколювання всепалньої жертви й инпшх жертов

 43. І гаки на одну долоню приправлені до стїн у будівлі* навкруги, а на столах кладено жертівне мясиво.

 44. З надвору середньої брами булисьвітлицї про сьпіваків; на середньому подвіррі, з боку північніх воріт, одна обернена передом на південь, а друга, з боку полуденніх воріт, обернена передом на північ.

 45. І сказав він менї: Ся сьвітлиця,що передом на полуднє, — про сьвященників, що чувають, стережучи храму;

 46. А сьвітлиця, що передом на північ, — про сьвященників, що пильнують служби коло жертівника; се сини Садокові, що самі одні зміж синів Левієвих приступають перед Господа, щоб йому служити.

 47. І наміряв у подвіррі сто локотдовжини й сто локот ширини, було бо чотирокутнв, а перед храмом стояв жертівник.

 48. 1 привів мене до сіней храмових,і наміряв у сінних стовпах пять локот по сім боцї й пять локот по тім боцї, а в брамі три ліктї ширини по сїм боцї й три ліктї по тім боцї.

 49. Завдовжки сїни двайцять локот,а завширшки одинайцять локот, а входилось у них пятьма сходами; й були стовпи на причілках, один правобіч, а другий лївобіч.

Голова 41.

Тоді ввів мене в храм, і наміряв від стовпів шість локот ширина по однім боцї, а шість локот по другім боцї, — в ширину громадського намету.

 2. *У дверях десять локот завширшки, а по боках дверей — пять локот по однім боцї й пять локот по другім боцї; й виміряв в храму довжини сорок локот, а ширини двйцять локот.

 3. 1 ввійшов у середину, й виміряву стовпах коло дверей два ліктї, а в дверях шість локот, а завширшки двері сїм локот.

 4. І відміряв у йому двайцять локотуподовж і двайцять локот у шир храму, й сказав менї: Се сьвяте сьвятих.

 5. 1 виміряв у стїнї шість локот, аширини в бокових сьвітлицях округи храму по чотири ліктї.

 6. Узбічніх сьвітлиць було трийцятьі три, сьвітлиця попри сьвіт лицю. Вони входять у мур, що кругом в храму на сьвітлицї, так що вони повязані 8 ним, а таки до стїни самого храму не приторкаються.

 7. 1 розширювавсь угору навкругиузбічніми сьвітлицями, тим що храмова округа здіймалась висше та висше навкруги храму, й черев те храм угорі був ширший, а в нижнього поверху входилось у верхній черев середній.

 8. І бачив я верх дому Божого навкруги; угбічні сьвітлицї в підвалині були мірою на цілу тичину — шість повних локот.

 9. Завширшки були стїни в узбічніх сьвітлицях із надвору пять локот, і був ще незабудований простір попри узбічні сьвітлицї храму.

 10. А між сьвітлицями просторудвайцять локот округи всього храму.

 11. Дверима 8 узбічніх сьвітлиць виходиться на порожню просторонь, одними дверима на півночний бік, а другими на полуденний бік, а завширшки ся порожня просторонь пять локот округи.

 12. Будівля перед майданом на західньому боцї завширшки сїмдесять локот; стіна ж сієї будівлі* пять локот завширшки навкруги, а завдовжки вона девятьдесять локот.

 13. І наміряв він у храму сто локотуподовж, а в майдані й у прибудивлї й у стінах його так само сто локот уподовж.

 14. А ширина храму з правого боку та майдану від сходу — сто локот.

 15. І довжину будівлі’ перед майданом по задньому боцї з узбічніми сьвітлицям по сїм боцї й по тім боцї виміряв на сто локот, із серединою храму й з сіньми двора.

 16. Одвірки в дверях і кратованівікна й увбічні сьвітлицї навкруги в усїх трьох поверхах навпроти поро