Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/773

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

761

Книга пророка Езекиїла 42. 43.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 42. 43.


 17. У півночньому боцї наміряв тією ж тичиною всього пятьсот мірялних тичин.

 18. У полуденньому боцї намірявтак само пятьсот мірялних тичин.

 19. Повернувши ’д західньому боку,наміряв тичиною пятьсот тичин.

 20. З усїх чотирьох боків виміряввін його. Навкруги була стіна завдовжки пятьсот мірялних тичин, і пятьсот мірялних тичин завширшки, щоб оддїлити сьвяте місце од несьвятого.

Голова 43.

І привів мене до воріт, до тих воріт, що обернені лицем 'д востоку.

 2. І се — слава Бога Ізрайлевого йдевід востоку, а голос його, нїби гук вод многих, і землю осияло від слави його.

 3. Видиво се було таке ж саме, якея бачив перше, як раз таке, яке я бачив, прійшовпш заповісти пагубу містові, та й обидва видива схожі на ті, які бачив я при ріці Ховар. І впав я на лице мов.

 4. І ввійшла слава Господня в храмбрамою, оберненою лицем ід сходу сонця.

 5. І підняв мене дух, і ввів мене всередній двір, і се — слава Господня сповнила ввесь храм.

 6. І почув я когось, що говорить домене з храму, й муж стояв коло мене,

 7. Та й промовив до мене: Сину чоловічий! се місце престолу мого й місце під стопи ніг моїх, де жити му серед синів Ізраїля во віки; й не буде вже дом Ізрайлїв поганити сьвятого імени мого, нї вони, нї царі їх, блудуваннем своїм і трупами царів своїх на висотах їх.

 8. Ставили вони порога свого коломого порога й окови дверей своїх коло оков дверей моїх, так що тілько стіна була міжо мною й ними, й поганили сьвяте ймя мов гидотами своїми, що їх творили, за що я й вигублював їх у гнїву мойму.

 9. Тепер же вони пооддаляють од мене блудуваннє своє й трупи царів своїх, і я буду жити серед них по віки.

 10. Ти ж, сину чоловічий, звісти домові Ізрайлевому про сей храм, щоб вони взяли з него міру, й стали соромитись беззаконства свого.

 11. 1 коли будуть соромитись всьоготого, що коїли, то покажи їм вид храму й розклад його, виходи й ввіходи його, всї начерки його та й всї встанови в ньому, й напиши перед очима в їх, щоб вони перестерігали всї начерки його й усї постанови про його та й їх опісля виконали.

 12. Се вакон про храм. На верху гори ввесь простір його навкруги, — місце пресьвяте. Се закон про храм.

 13. А се розмір жертівника на ліктї, — локоть із долонею: Основина в локоть, ширина так само в локоть, а пояс по всїм краям його в одну пядь; се задній бік жертівника.

 14. Від основини, що в землї, до нижнього виступу — два лікті, а завширшки — один локоть; від малого виступу до великого виступу 40тирі лікті, а ширина його — один локоть.

 15. Сам жертівник заввишки чотирілікті; 8 жертівника ж сягають угору чотирі роги.

 16. Жертівник на двайцять локотзавдовжки, а дванайцять завширшки ; він чотирогранний, на всї чотирі боки рівен.

 17. А майданець — завдовжки чотирнайцять локот, і чотирнайцять локот завширшки по всїх чотирьох боках його, а підвалина його на один локоть округи, сходи ж до його зі сходу сонця.

 18. 1 сказав він менї: Сину чоловічий!так говорить Господь Бог: Оце постанови про жертівник на той день, як його зроблять на принос всепалень і на кропленнв його кровю:

 19. Сьвященникам ів покоління Левиного, з родини Садокової, що до мене приступають, мені служити, говорить Господь, дай назимка з череди товарячої на жертву за гріх;

 20. І возьми крові його та й покропи на чотирі роги жертівника й на чотирі угли в майданцї, й на пояс округи, й сим робом очисти його й осьвяти його.

 21. І вовьми назимка на жертву загріх та й спали його в призначеному місці дому за сьвятинею.