Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/775

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

763

Книга пророка Езекиїла 44. 45.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 44. 45.

ню мою й приступати до стола мого та пилнувати сторожі моєї.

 17. Як прийдуть до воріт середньогодвора, вдягати муться тодї в одїж лляну, бо вовняне не може бути на них під час служби в брамі середнього двора й в середині* в храму.

 18. Завивала на головах у них таксамо мають бути лняні та й спідня одїж на бедрах у них буде так само лняна; у поті не будуть підперезуватись.

 19. А як треба буде вийти їм на двірдо людей, тодї здіймати муть одїж свою, що в ній служили, й будуть 30ставляти Ті в свьятих сьвітлицях, а вдягатись в иншу одїж, щоб сьвятою одежою своєю не приторкатись до людей.

 20. 1 голови свої не будуть вони годити, й волосся не запускати, а тілько нехай стрижуть собі голови.

 21. 1 вина не буде пити нї* один сьвященник, як ійти ме в середній двір.

 22. Нї вдови, нї розведеної з чоловіком не брати муть ва себе, а можна їм тілько брати дівиць із насіння дому Ізрайлевого та вдовицю, що повдовіла по сьвященникові.

 23. Вони мають навчати люд мійрозбірати, що сьвяте, а що не сьвяте, й вияснювати йому, що чисте а що нечисте.

 24. При спірних справах мають вони присутувати в суді й судити після постанов моїх, і допильновувати закони мої й установи мої, та сьвято держати суботи мої.

 25. До мертвої людини щоб нїхтозміж них не приступав, щоб не зробитись нечистим; тілько задля батька-матері, задля сина й дочки, брата й сестри, що не була мужньою жо% ною, можна їм зробити себе нечистими.

 26. Ба ще й по очищенню од сьогоналежить йому долічувати сїм день.

 27. А того дня, як треба йому приступати до сьвятинї в середньому дворі, щоб служити при сьвятинї, має він принести жертву за гріх, говорить Господь Бог.

 28. Що ж до їх паю, так я їх пай.І наслїддя не давайте їм ув Ізраїлі, я бо їх наслїддє.

 29. Годувати муться хлїбовими приносами, жертвами за гріх та жертвами за переступ, та й все з обітів у Ізраїлі їм належиться.

 30. І первоплід із усякого вроджаюв вас і всякі приноси, які б нї були ті приноси ваші, належаться сьвященникам, та й хлїб із первоплоду в вас оддавайте сьвященникові, щоб над домом твоїм почивало благословенне.

 31. Нїякої здохлятини й нічого роздертого вьвіром, нї з птаства, нї* з скотини не їсти муть сьвященники.

Голова 45.

Як дїлити мете землю паями, то оддїлїте сьвятий наділ Господеві у двайцять і пять тисяч міряльних тичин завдовжки й у десять тисяч завширшки, щоб се займище було посьвятним у сьому обсязі його навкруги.

 2. Від його відпаде до сьвятинї чотирокутник, округи по пятьсот міряльних тичин, а навкруги його майдан у пятьдесять локот.

 3. Із сієї міри відміряй двайцять іпять тисяч жердей завдовжки й десять тисяч завширшки, де стояти ме сьвятиня й пресьвяте.

 4. Ся посьвятна частина вемлї буденалежати до сьвященників, служителів у сьвятинї, що приступають до служби Господеві. Се буде їм займищем на будинки й посьвятним паєм сьвятинї.

 5. Двайцять і пять тисяч тичин завдовжки й десять тисяч завширшки буде належати до левітів, служителів храмових, яко їх держава, де будуть проживати.

 6. А на удїл городові дайте пять тисяч завширшки й пять тисяч завдовжки, навпроти сьвятого займища, виділеного Господеві; се має належати до всього дому Ізрайлевого.

 7. Та й князеві призначіте пай посім і по тім боцї, попри посьвятний пай, відділений Господеві, й попри наділ міський на захід сонця з вахіднього боку й на схід сонця з східнього боку, завдовжки нарівні 8 кожним І8 тих паїв од західнього краю до східнього.

 8. Се його вемля, його держава в Із