Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/779

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

767

Книга пророка Езекиїла 48.


КНИГА ЕЗЕКИЇЛА 48.

жатись сьвященникам — на північ двайцять і пять тисяч, ід морю завширшки в десять тисяч і ’д востоку завширшки десять тисяч, а ’д полудню завдовжки двайцять і пять тисяч тичин; серед його же буде сьвятиня Господня.

 11. Се присьвятите сьвященникаміз синів Садокових, що стояли на моїй варті, що за часу відступництва синів Ізрайлевих не відступили від мене, як инші левіти.

 12. До них належати буде ся частина землі з пресьвяченого паю, сьвятиня сьвятинь, коло гряницї левітів.

 13. 1 левіти одержать так само колосьвященничої гряницї двайцять і пять тисяч тичин вавдовжки й десять тичин завширшки; вся довжина двайцять і пять тисяч, а ширина десять тисяч жердок.

 14. 1 з сього паю не можна їм нї продати, нї проміняти, й первоплоди з землі не можуть переходити нї до кого другого, бо се присьвячене Господеві.

 15. А останок пять тисяч тичин завширшки з двайцятьма й пятьма тисячами завдовжки призначається місту на спільне користуванне, на осадництво й на пригороди. Город буде в середині’.

 16. І се розмір його: півночній бікчотирі тисячі й пятьсот, а західній бік чотирі тисячі й пятьсот жердок.

 17. А передмістя городу од півночідвісті* й пятьдесять, і од полудня двісті* й пятьдесять і од заходу двісті’ пятьдесять тичин.

 18. А що дістанеться з довжини проти присьвяченого паю — десять тисяч тичин ід востоку й десять тисяч ід заходу проти присьвяченого паю, — то вроджай із сієї землі має обертатись на харчуванне робочих у місті*.

 19. Робити ж у городї можна робітникам із усїх поколінь Ізрайлевих.

 20. Увесь оддїлений пай зувдовжкидвайцять і пять тисяч і завширшки двайцять і пять тисяч жердок, чотирокутний, виділите в присьвячений пай, притуливши до того й держави городські;

 21. А останок князеві. Як попри присьвячений пай, так і попри держави городські, проти двайцятьох і пятьох тисячей жердок до восточньої гряницї паю, й на захід проти двайцятьох і пятьох тисячей коло вахідньої гряницї, розмірно до сих паїв — пай князеві, так що присьвячений пай і сьвятиня будуть по середині’ в його.

 22. І те, що від держав левітських івід держав міських зістається проміж ними, належати буде так само до князя. Промежок між гряницею Юдиною й між гряницею Беняминовою належати ме до князя.

 23. Останок же од поколінь: — з восточнього краю до західнього — один пай Беняминові.

 24. Коло гряницї Беняминової од восточнього краю до західнього — один пай Симеонові.

 25. Коло гряницї Симеонової од восточнього краю до західнього — один пай Іссахарові.

 26. Коло гряницї Іссахарової од восточнього краю до західнього — один пай Забулонові.

 27. Коло гряницї Забулонової од восточнього краю до західнього — один пай Гадові.

 28. А коло гряницї Гадової на полуденньому боцї йде полудення гряниця від Тамару до вод переріку коло Кадесу, вподовж потока до великого моря.

 29. Се земля, що ви поділите по жеребу поколінням Ізрайлевим, і се їх паї, говорить Господь Бог.

 30. А се виходи (брами) городські:8 півночнього краю міри чотирі тисячі й пятьсот тичин.

 31. 1 городські брами будуть вватисьіменами поколінь Ізрайлевих. Ід півночі три брами: брама Рубенова одна, брама Юдина одна, брама Левієва одна.

 32. 1 з восточнього боку міри чотирітисячі пятьсот тичин, і три брами: брама Йосифова одна, брама Беняминова одна, брама Данова одна.

 33. 1 з южного боку міри чотирі тисячі й пятьсот, і три брами: брама Симеонова одна, брама Іссахарова одна й брама Завулонова одна.

 34. З морського боку міри чотирі