Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/78

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

66

Друга книга Мойсея 12.


66 ДРУГА КНИГА МОЙСЕЯ 12.

тієї ночі, та й повбиваю всякого первеньця в землі Египецькій, і людину й скотину, і над усяким богом Египецьким сотворю суд, я Господь.

 13. 1 буде вам кров знаменнєм по хатах, де будете. Бачивши кров, мину вас, і не буде в вас погибелі, як карати му Египет.

 14. 1 буде вам день сей про спомин,і сьвяткувати мете сьвято Господеві; як установу вічну, сьвяткувати мете в родах ваших.

 15. Сім день опрісноки їсти мете.Первого вже дня виносити мете закваску з хат ваших; бо хто їсти ме квашений хлїб од первого дня та й до семого, викорениться та душа спроміж Ізраїля.

 16. 1 первого дня будуть сьвяті збориу вас, і семего дня будуть сьвяті збори у вас. Ніякого діла не робити мете тодї, тїльки потрібне на їду всякій душі, те можна робити в вас.

 17. 1 переховувати мете заповідь сюопріснокову; того бо дня виведу потугу вашу з Египецької землі. Тим переховувати мете день сей в родах ваших: установа вічня.

 18. Починаючи ж чотирнайцятогодня первого місяця ввечорі, їсти мете опрісноки до двайцятого й первого дня місяця; установа вічня.

 19. Сїм день вакваски щоб не булопо хатах у вас: бо хто їсти ме квашене, викорениться душа та спроміж громади Ізрайлевої, чи воно чуже, чи

8ЄМЛЯНИН.


 20. Нічого квашеного не їжте; повсїх же хатах ваших їжте опрісноки.

 21. І поскликав Мойсей всїх старших між синами Ізрайлевими, і каже їм: Ідіть, поймайте собі ягня по родинах ваших, і заколіте на пасху.

 22. І возьміте по кущику гиссопу,та вмочіть у кров, що в мисці, та й помажте поріг й оба одвірки кровю, що в мисцї, і ніхто з між вас не виходити ме за хатнї двері свої до ранку.

 23. І йти ме мимо Господь побиватиЕгиптян, і побачить кров на порозі й на одвірках, і мине ті двері, і не попустить губителеві ввійти до вас у хату побивати вас.

 24. І переховувати мете се установою собі і дітям вашим на віки.

 25. І як прийдете в землю, що дастьвам Господь, як і глаголав, дак сохраняти мете служенне се.

 26. І як поспитають у вас тодї дітиваші: Що се за служенне в вас?

 27. Ви казати мете: Жертва пасховасе Господеві, що проходив понад хатами в синів Ізрайлевих в Египтї, як побивав Египтян, доми ж наші ізбавив. І похилились люде й поприпадали до землі.

 28. 1 пійшли та й учинили сини Іврайлеві; як повелів Господь Мойсейові та Аронові, так і вчинили.

 29. І сталось о півночі, що Господьпобив усї первеньцї в Египецькій землі, від первеньця Фараонового, що седїв на престолі свойму, та й до первеньця неволника в темниці, і всї перваки в скотини.

 30. Схопиться ж Фараон у ночі, йусї дворяне його, й усї Египтяне, аж постав зойк по всій землі Египецькій. Не було бо дому й хатини, де б не було мерця.

 31. І покликав Мойсея та Арона тай каже: Вставайте, виходьте спроміж людей моїх, і ви й синове Іврайлеві, та й ійдїте собі, служіте Господеві, як мовляли!

 32. І вівцї ваші, й товар ваш забірайте, як мовляли, та й йдіть а мене благословіть!

 33. І понукали Египтяне людей, хапаючись проводити їх із землї; бо казали: Пропадемо всї!

 34. І позабирали люде тїста свої щедо закису, дїжї свої поввязз^вали в одїж їх по заплїчу в їх.

 35. 1 чинили сини Ізрайлеві по словуМойсейовому, і вижичали в Египтян клейноти срібні й клейноти золоті й шати.

 36. І дав Господь ласку людям в очув Египтян, що вволяли волю їх, і спліндрували вони Египтян.

 37. І мандрували сини Ізрайлеві одРамсесу до Сухоту до шесьтьох сот тисяч пішки чоловіка, опріч дїтви.

 38. І мішаного народу много знялось із ними, й вівцї, і товар, дуже багацько скотини.

 39. І понапекали палениць опрісноків із тїста, що позабірали з Египту; бо ще не закисло, а їх виганяли з Еги