Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/782

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

770

Книга пророка Даниїла 2. 3.


КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 2. 3.

цї, нї чарівники, нї віщуни, нї ворожбити.

 28. Але в на небесах Бог, що відкривав тайни; він то й показав тобі, царю Навуходонозоре, що мав статися в будучинї. Сон твій і видива голови твоєї на ліжку твойму були от-які:

 29. Ти, царю, на постелі твоїй думав над тим, що колись станеться? а той, що відкривав тайни, показав тобі те, що колись настане.

 30. А менї відкрита ся тайна справане черев те, наче б був мудрійпшй ва всїх жиючих, а вадля того, щоб цареві явним стало вначіннв, та щоб ти взнав думки твого серця.

 31. Ти, царю, мав таке видиво: от,якийсь вдоровенний бовван, — прездоровий був сей бовван, — у незвичайному блиску стояв перед тобою а страшна була в його подоба.

 32. У сього боввана була голова вщирого волота; груди в нього й руки в нього — в срібла, а черево в нього й бедра його — мідяні.

 33. Гомілки в нього 8алЇ8ні, а ногив нього по частї залївні, по часті же глиняні.

 34. Ти бачив його доки камінь невідірвався від гори без помочі рук, вдарив у боввана, в залївні та глиняні ноги його та й розбив їх.

 35. Тодї все разом подробилось: залізо, глина, мідь, срібло й золото стали нїби порох на токах у лїтї, й вітер розвіяв їх, так що й слїду з них не зісталось; а камінь, що розбив боввана, зробився великою горою і сповнив усю землю.

 36. Оце сон! Скажемо ж перед царем і те, що він значить:

 37. Ти, царю, — царь над царями,котрому Бог небесний дав царство, вдасть, силу й славу;

 38. І всїх синів людських, де б вонинї жили, зьвірів земних і птаство піднебесне віддав він в твої руки й настановив тебе володарем над ними всіма, ти — ся волота голова!

 39. Після тебе настане друге царство, менше за твоє, а за тим ще трете царство, мідяне, котре заволодіє широко над землею.

 40. А четверте царство буде міцне,як залїво; бо як валїво розбивав й торощить усе, так і воно розбиваючим усе валїзом буде дробити й торощитп

 41. А що ти бачив ноги й палці наногах в одній часті з ганчарського черепа, а в одній частї 8 валїза, то царство буде ровдїлене, й у ньому буде лиш трохи кріпкостї валїва, яв се ти бачив залїво, вмішане 8 гончарською глиною.

 42. І як палці на ногах були в частї в валїва, а в частї в черепа, так і царство буде по частї міцне, а по частї крихке.

 43. А що ти бачив валїво, вмішанев ганчарською глиною, то се значиться, що вони вмішаються через насїннє людське, але не віллються обопільно, як валізо не вливається в глиною.

 44. А по часах тих царств здвигнеБог небесний царство, котре повіки не ровпадеться, та й се царство не перейде до другого народу; воно повалить і поторощить усї царства, а само стояти ме по віки вічні,

 45. Так як се ти бачив, що каміньодірваний був від гори не руками й подробив валїзо, мідь, глину, срібло й золото. Великий Бог показав сим цареві, що буде опісля. Се певний сон, та й виклад його вірний.

 46. Тоді ца^ь Навуходонозор упавна лице своє и поклонився Даниїлові, й велів принести йому подарунки а вапашне кадило.

 47. І промовив царь до Даниїла:Справді Бог ваш в Бог над богами Її Володарь над царями, котрий відкриває тайні річи, наколи ти міг відкрити цю тайну!

 48. Тодї підвисшив царь Даниїла 5дав йому багато дорогих подарунків, і настановив його над усїм Вавилонським краєм і найвисшим начальником над усїма мудрецями Вавилонськими.

 49. Але Даниїл просив царя, і віннастановив Седраха, Мисаха та Авденаго над справами краю Вавилонського, а сам Даниїл вістався на царському дворі.

Голова 3.

Царь Навуходоновор вробив був золотого ідола на шістьдесять лік