Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/783

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

771

Книга пророка Даниїла 3.


КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 3.

тїв заввишки, на шість ліктів завширшки, поставив його на полі Деїрі, в краю Вавилонському,

 2. І послав царь Навуходоновор 8Ібрати сатрапів, намісників, воєвод, найстарших суддів, скарбників, радників, урядників і всїх володарів по областях, щоб прийшли на посьвятини боввана, що його царь Навуходонозор поставив.

 3. І зібрались сатрапи, намісники,воєводи, найстарші судді, скарбники, радники, урядники й усї володарі по областях на посьвятини боввана, що його царь Навуходонозор виставив.

 4. Тоді закричав окличник голосно:Оповіщається вам, народи, племена й мови:

 5. В ту хвилю, як почуєте гук труби,сопілки, цитри, цївницї*, гусел І СИМФОНІЇ, і всяких музичних приборів, припадайте ниць і поклонітесь волотому образові на стовпі, що його царь Навуходоновор виставив;

 6. А хто не впаде й не поклониться,буде 8ара8 вкинутий в піч, розпалену огнем!

 7. Тим то наколи всі* народи почулиголос труби, сопілки, цитри, цївницї, гусел і всяких музичних приборів, то й попадали всі народи, племена й язики й поклонились 8олотому ідолові, що його поставив царь Навуходоновор.

 8. Саме в той час приступили деякіХалдейці з доносом на Юдеїв.

 9. Вони сказали цареві Навуходоноворові: Царю, жий по віки!

 10. Ти, царю, дав приказ, щоб кожна людина, як почує голос труби, сопілки, цитри, цївницї, гусел І СИМФОНІЇ та других музичних приборів, впала й поклонилась волотому образові,

 11. А хто не впаде й не поклиниться, той буде вкинений в ровпалену піч.

 12. Та мужі Юдейські, котрих тинастановив над справами краю Вавилонського, Седрах, Мисах та Авденаго, — сї мужі нехтують твоїм приказом, царю; вони богів твоїх не шанують, та й волотій подобинї, що ти її оце поставив, не кланяються.

 13. Тоді 8велїв Навуходоновор у гнїві й лютості* привести Седраха, Мисаха й Авденаго; й варав приведено сих мужів перед царя.

 14. 1 промовив до них Навуходоновор: Не вже ж ви, Седрах, Мисах і Авденаго, маєте на думці* богів моїх не шанувати й волотій подобинї, що я поставив, не кланятись?

 16. Од тепер, коли ви на се готові,— як тільки почуєте гук труби, сопілки, цитри, цївницї, гусел, СИМФОНІЇ та инших мувичних приборів, припадайте й поклоняйтесь подобинї, що я її зробив; коли не поклонитесь, то зарав будете вкинуті в палаючу піч, а тодї котрий бог визволить вас з моєї руки?

 16. І відповіли Седрах, Мисах і Авденаго, і сказали до царя Навуходонозора: Шкода нам відповідати на се.

 17. Бог наш, котрому ми служимо,може нас ів палаючої печі й в руки твоєї, царю, ВИ8ВОЛИТИ;

 18. А коли б се й не сталось, то нехай тобі, царю, буде ввісно, що ми твоїм богам служити не будемо й волотій подобинї, котру ти поставив, не поклонимось.

 19. Тодї Навуходоновор вагорівсялютостю, а вигляд його обличчя змінився проти Седраха, Мисаха й Авденаго, й приказав розпалити піч в сїм разів горячійше, ніж її звичайно натоплювано,

 20. 1 звелїв найдужпшм чоловікамів свого війська повявати Седраха, Мисаха й Авденаго та й вкинути їх у піч, розпалену огнем.

 21. І зарав повявано сих мужів та йу їх спідній й верхній одежі і в завоях на голові і в иншому убранні* вкинуто їх у піч, ровпалену огнем.

 22. Та позаяк приказ царів був суворий, а піч була розпалена незвичайно, то полумя від огню вбило тих людей, що вкидали Седраха, Мисаха та Авденаго.

 23. А сї три мужі — Седрах, Мисахта Авденаго — впали в розпалену огнем піч, повявані.

 24. Царь Навуходонозор здивувавсяі встав швидко й сказав до своїх вельмож : Чи не трьох же мужів ми вкинули в огонь, повяваних? Вони відповіли цареві: Справді* так, царю!

49*