Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/788

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

776

Книга пророка Даниїла 6. 7.


776 КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 6. 7.

сказали йому: Знай, царю, що по закону мидийському та перському ніякий закон і приказ, стверджений царем, не може бути змінений.

 16. Тоді звелів царь привести Даниїла та й вкинути в яму між левів, та при тім сказав парь Даниїлові: Бог твій, що ти йому вірно служиш, він тебе вибавить.

 17. 1 принесено плиту та й покладено на отвір ями, й запечатав її царь своїм перетнем та перстнями своїх дуків, щоб нічого не змінено в приказї про Даниїла.

 18. Потім пійшов царь у свій двір,лїг спати, не вечерявши, ба й не велів приносити собі страви, та й сон не брався його.

 19. А вранці встав царь, як розвиднювалось, і пійшов сквапно до левиної ями,

 20. 1, як лиш наближився ’д ямі, кликнув жалісним голосом до Даниїла, й промовив царь до Даниїла: Даниїле, слуго Бога живого! чи зміг Бог твій, що ти йому так вірно служиш, спасти тебе від левів?

 21. Тоді відказав Даниїл цареві: Царю, жий на віки!

 22. Бог мій послав ангела свого йзатулив він пащеки левам, і вони не пошкодили мені, бо він знайшов мене безвинним перед собою, та й перед тобою, царю, я нї в чому не проступився.

 23. Тодї зрадїв царь тим незвичайно і приказав витягти Даниїла 8 ями; і витягли Даниїла з ями й не внайшли жадньої ушкоди на ньому, він бо вірував в Бога свого.

 24. І приведено на приказ царя тихлюдей, що обвинуватили Даниїла, й вкинено їх в левину яму, — так їх самих, як і дітей їх і жінок їх; та ледви вони долетіли до дна ями, а вже леви похапали їх і поторощили їм усї костї.

 25. Після того написав царь Дарій довсїх народів, племен та язиків, що жили по всій землї його: Мир вам нехай множиться!

 26. Оце дається від мене наказ, щобв кожній області мого царства боялись і шанували Бога Даниїлового, він бо — Бог живий і вічний, і царство його неминаюче, а власті його нема гряниць.

 27. Він визволяє й спасає, і творитьчуда та внамена на небі й на землі; він спас Даниїла від сили левів.

 28. 1 добре дїялось Даниїлові так зацарювання Дарія як і за царя Кира Перського.

Голова 7.

Іще першого року Валтасарового, царя Вавилонського, мав Даний сон і пророчі видива голови своєї на діжку свойму. Тоді він записав той сон і виложив суть речі.

 2. Почавши річ, сказав Даниїл: Бачив я в нічньому видиві мойму, ах ось, чотирі вітри під небом змагались один проти одного на великому морі,

 3. І чотирі 8дорові зьвірі вийшли8 моря, несхожі один на одного.

 4. Перший — нїби лев, але в ньогокрила орлячі; я дивився, доки в нього не вирвано крила, й підведено його 8 землї і став він на ноги, як людина, й дано йому людське серце.

 5. А ось, ще зьвір, другий, схожийна ведмедя, стояв по один бік, а три куснї в ротї в нього, між його зубами; йому так сказано: Встань, їж мяса багато!

 6. Потім бачив я: от-іще зьвір, нїбипард; на плечах у нього четверо птичих крил, і чотирі голови було в сього зьвіря, й дана йому власть.

 7. Після сього бачив я в тих ночніхвидивах, аж ось — зьвір четвертин, препоганий і страшний, а вельми дужий; в нього — здорові 8алїзні зуби; він пожерає й торощить, а останки топче ногами; він не був похожий на всї переднїйші зьвірі й мав десять рогів.

 8. Я дивився на сї роги, аж ось —виступив між ними ще невеликий ріг, і три переднїйші роги були з коренем вирвані перед ним, та й ось, у сього рога були очі, нїби людські очі. й уста, що говорили з-горда.

 9. А після всього бачив я, що поставлено престоли, й засів Стародавний; убраннє на ньому було біле, неначе снїг, а волоссє на голові в нього — як чиста вовна; престол його — як