Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/789

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

777

Книга пророка Даниїла 7. 8.

КНИГА ПРОРОКА ДАНИІЛА 7. а 777 полумє огняне, колеса ж престолу, як палаючий огонь.

 10. Огняна ріка виходила й проходила попри нього; тисячі тисяч служили йому й силенна безліч стояла перед ним; судді засіли, й розгорнулись книги.

 11. І бачив я, що за висказані гордовиті слова, які говорив ріг, зьвір був убитий перед моїми очима, а тїло його посічено і вкинено на спаленне ув огонь.

 12. Та й в других зьвірів віднято їхвласть, і призначепо час і реченець, доки мав тревати їх вік.

 13. І бачив я в ночнїх видивах, ажсе з небесними хмарами йшов ніби Син чоловічий, дійшов до Стародавного Й ПІ иіедено його до нього.

 14. І дано йому власть, славу й царство, щоб усї народи, племена й язики йому служили; власть його — власть віковічна, що нїколи не минеться, і царство його не повалиться.

 15. Задрожав дух мій в менї, Даниїлові, в мойму тїлї, й видива голови моєї перелякали мене.

 16. Я приступив до одного зпоміжтих, що стояли, й спитав його про справдішнє значінне того всього, а він почав говорити зо мною і сказав менї, що воно значиться:

 17. Сї здорові зьвірі, що їх чотирі,— се чотирі царі, що настануть на землї.

 18. Потім обіймуть царство сьвятіВсевишнього й володіти муть царством по вік і по віки вічні.

 19. Тодї забажав я докладної відомості’ про четвертого зьвіря, що був инакший, нїж усї другі, та дуже страшний, 8 залізними зубами й мідяними пазурями, що пожерав і торощив, а останки топтав ногами,

 20. Та про десять рогів, що були внього на голові, й про другого, що був виріс, а перед котрим випали тоті три, — про той самий ріг, що в нього були очі и уста, говоривші гордовито, й що видавався більшим від инчих.

 21. Я бачив, як той ріг вмагався 8сьвятими й подужував їх,

 22. Доки не прийшов був Стародавний, та не передано суду сьвятим Всевишнього й не настав час, щоб царство переняли сьвяті.

 23. Про се сказав він: Зьвір четвертий — се настане четверте царство на вемлї, відмінне від усїх царств; воно буде пожерати всю вемлю й торощити її та топтати.

 24. А десять рогів вначять, що 8 сього царства повстане десять царів, а після них повстане инчий, дужпшй ва переднїйпшх, і понивить трьох царів,

 25. І буде дорікати Всевишньому йгнобити сьвятих Всевишнього; йому буде навіть видїтись, що 8може внести в них час і закон, і будуть віддані вони в його руки до часу, до часів і половини часу.

 26. Потім засядуть суддї і віднімутьу нього власть занапащувати та вигублювати до нащаду,

 27. А царство й власть і величністьцарська по всьому піднебесї дана буде народові сьвятих Всевишнього, що його царство — царство вічне, й усї володарі будуть служити й коритись йому.

 28. Тут кінець словам. Мене, Даниїла, дуже порушили отті гадки мої, й змінилось на менї* лице моє, та слово й усе схоронив я в серцї* мойму.

Голова 8.

На третьому року царювання Валтасара царя показалось менї, Даниїлові, видиво після того, що показалось було мені* переднїйше.

 2. 1 видїлось, менї, — як я се бачив,був я в Сувах, престольному місті* в краю Еламськім, — і видїлось менї, нїби то я коло ріки Улая.

 3. Я підвів мої* очі і побачив: от стоїть один баран над рікою; в нього два роги, роги високі, але один висший від другого, й висший виріс навпісля.

 4. І бачив я, як сей баран ударяврогами на захід і на північ і на південь, і нїякий зьвір не міг устояти супроти нього, та й нїхто не міг оборонити від нього; він робив, що хотів, і величався.

 5. Як я так уважно сьому придивлявся, аж се — від заходу несеться по всій землї молодий козел, не доторкуючись до вемлї, та й видко було в сього ковла ріг між його очима.