Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/790

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

778

Книга пророка Даниїла 8. 9.


778 КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 8. 9.


 6. Він справився на того барана, щомав роги, а котрого я бачив стоячого над рікою, і кинувся на нього в великій лютості своїй.

 7. І я бачив, як він, наближившисьдо барана, розлютився на нього й ударив барана та й зломив у нього обидва роги; й не мав баран сили встояти проти нього; він повалив його додолу та й розтоптав його, а не було нікого, хто б міг оборонити барана від нього.

 8. Тодї став козел дуже великим; яквін пішов угору, то й зломився здоровий ріг, і замість нього виросли чотирі, обернені на чотирі вітри небесні.

 9. Від одного з них виріс невеликийріг, але він розрісся вельми ’к півдню і ’к сходу й до прегарного краю;

 10. І підвисшився до небесного воінства й зірок, і розтоптав їх,

 11. Ба він піднявся й на проводирясього воінства, й знїс у нього щоденну жертву, та й спустошив місце сьвятинї його,

 12. І віддано йому задля гріхів і воінство й щоденну жертву, й кинув він правдою об землю, й що тілько чинив він, все йому щастило.

 13. І почув я, як один сьвятий говорив і як відказував сей сьвятий котромусь другому, що допитувався: Аж по який час сягав се видиво про щоденну жертву й про гріхи, що навели опустошеннв, та доки сьвятиня й воінство будуть пригноблювані?

 14. І відкавав той йому: На дві тисячі триста вечорів та ранків; аж тодї буде сьвятиня знов очищена.

 15. І було: як я, Даниїл, бачив севидиво та бажав дійти його значіння, аж се вказалось передо мною ніби обличчв мужа.

 16. 1 почув я від середини Улая людський голос, що покликав і промовив: Гавриїле! витолкуй йому се видиво!

 17. 1 приступив він до того місця, дея стояв, та як він прийшов, я злякався і впав на лице мов, а він промовив до мене: Знай, сину людський, що видиво вказує на конець часу (призначеного).

 18. Як же він говорив до мене, я лежав безсилий моїм лицем на землї; але він доторкнувся до мене й поставив мене на моє місце

 19. І скавав: От я показую тобі, щобуде в останні днї, як гнїв розгориться; бо се вказує на кінець призначеного часу.

 20. Баран, що його бачив із двомарогами, — се царі Мидийський та Перський.

 21. А цап кудлатий — царь Грециї,а здоровенний ріг, що між очима в нього, се першии потугою царь її;

 22. Він зломився, а замість нього виросли чотирі инпгі: се значить, що четверо царств повстане з сього народу, але не такі дужі, як був він.

 23. На кінці ж їх царства, як відступники сповнять міру свого беззаконня, настане царь бутний та проворний на хитрощі;

 24. І зросте сила його, хоч і не йогосилою, і буде він ширити опустошеяня навдивовижу, й буде йому щастити, й буде діяльний і вигублювати ме дужих і народ сьвятих,

 25. 1 при його ровумі буде й підступудаватись у його руцї, й буде в серцї своїм нести себе високо, ба 8 часу спокою вигубить він многих і встане навіть на Володаря над володарями, але він погибне — не від руки (людської).

 26. А видиво про вечір та ранок, щопро нього я скавав, — воно правдиве, й ти ваховай його в тямцї собі, хоч воно належить до далеких часів.

 27. І я, Даниїл, ванедужав і лежавслабий кілька день; потім я встав і занимався справами царства; та я все був здивований сим видивом і не міг розібрати його.

Голова 9.

На першому року Дарія, сина Ассвирового, з роду Мидийського, що поставлений був царем над цар* ством Халдейським, —

 2. Першого року царювання його я,Даниїл, дослідив із книг число років, яке було назначене словом Господні)* до пророка Еремії, що сїмдесять років перейде по опустошенню Ерусалиму.

 3. І обернув я лице моє до Господа