Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/793

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

781

Книга пророка Даниїла 10. 11.


КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 10. 11. 781

же я вернусь, щоб змагатись з князем Перським; та й як я відходив, показався був князь Грециї, що прихо

 21. Одначе я сповіщу тобі, що написано в книзї правди; та нема нікого, хто б менї допомагав у сьому, окрім Мнхаїла, князя вашого.

Голова 11.

І ось, я від першого року Дарія Мидия став йому допомагати й його піддержувати.

 2. А тепер сповіщу тобі правду: отіще три царі настануть в Персиї; потім четвертий перевисшить усїх великою заможністю, і як стане могутній черев своє багацтво, то підбурить усїх проти царства Грецького.

 3. І настане царь могутний, що володіти ме з великою властю і що схоче, те вчинить.

 4. Але як він підніметься найвисше,тодї його царство повалиться й розділиться по чотирьох вітрах небесних, та й перейде не до його нащадків і не в такій силї, в якою він володів, бо його царство буде пошматоване й дістанеться иншим, а не сим.

 5. І вбється в силу царь ів полудня,та один ів княвїв того першого переможе його й заволодів, і широко буде володіти.

 6. Але черев якийсь час вони вдружаться, і дочка південного царя прийде до царя північнього, щоб їх поєднати; та вона не спроможеться на силу в руках своїх, не встоїть і її рід, і будуть видані (на смерть), — як вона, так і ті, що її супроводили, та й і той, що народиться від неї, і ті, що були їй в ті часи підмогою.

 7. Та виступить паросток від її кореня, прийде з військом і вступить в твердині північнього царя і орудувати ме в них по своїй волї й стане потужним;

 8. Навіть богів їх, ідолів їх із великоцїнним посудом їх, срібним та волотим, відвезе з собою в Египет і кілька років стояти ме висше за царя північного.

 9. Хоч сей і нападе на царство південного царя, але він вернеться в свій край.

 10. Потім збояться сини його і вберуть велике військо, а один в них пійде швидко, і перейде неначе ріка, а потім, вертаючись, буде битись із ним до його твердинь.

 11. І розлютиться південний царь івиступить, стане до битви з ним, із царем північнім, і вистачить велике військо, й віддане буде військо в його руки.

 12. І набере духа військо, й серцейого згордіє; він повалить багато тисяч, але від того не буде дужчий,

 13. Бо царь північний вернеться івиставить більше військо, ніж переділе, а через кільки років прийде швидко в дуже великим військом і великим багацтвом.

 14. В той час встануть многі на південного царя, та й переступники впоміж синів твого народа підіймутся, щоб здійснилось видиво, й погибнуть.

 15. І прийде царь північний, насипле вал і захопить утверджене місто, й не вдержать рамена півдня, нї добірне військо його; не буде спроможності* супроти стати.

 16. І хто вийде до нього, робити мепо його волї, і ніхто не зможе встояти проти нього; та й в славній землі він розтабориться й потерпить вона від руки його.

 17. І задумав ввійти з усією силоюцарства свого (в його вемлю), та й справедливі (вложить уклади) в ним і довершить сього; та й (найкрасшу) дочку від жінок віддасть йому, на згубу, та сей намір не вдасться, і йому не буде користі* 8 того.

 18. Потім оберне своє лице до островів і вабере багато їх; але один гетьман перерве нанесену зневагу, ба й свою наругу оберне на нього.

 19. Після того оберне він своє лицедо твердинь свого краю; але спотикнеться, впаде — й не стане його.

 20. Замість нього встане хтось, щопошле побірника податків пройти по царстві слави; але й він за короткий час загине, та не в ворохобні й не в битві,

 21. 1 стане замість нього згірдний,і не пошанують його царськими почестями; та він прийде тихцем і врадою захопить царство,