Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/794

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

782

Книга пророка Даниїла 11.


782 КНИГА ПРОРОКА ДАНИЇЛА 11.


 22. І війська, що затоплювали все,неначе филя, він затопить і зітре, ба й самого гетьмана, що був з ним з’єднався.

 23. Бо після того, як із ним з'єднається, буде він хитро 8 ним поступати, наступить, і візьме верх із малим народом.

 24. Він увійде в спокійні й родючікраї, і вчинить те, чого не вчинили його батьки нї батьки батьків його; здобутки, награбоване добро та багацтво буде ровкидати проміж своїх і забагне захопити й твердинї часу догіднього.

 25. Потім розбудиться в ньому духі сила, рушити з незліченним військом проти царя південного, а південний царь виступить на війну з великим та ще дужшим військом, але не встоїть, бо буде проти нього врада.

 26. Навіть спільники стола його занапастять його, й військо його розсиплеться, та й поляже багато вбитих.

 27. І в обох царів буде підступ насерці, і за одним столом говорити муть неправду, але нї одному не поведеться, бо кінець відложено ще до якогось часу.

 28. І вернеться він у свій край з великим багацтвом і ворожими думками проти завіту сьвятого, та й здійснить їх і поверне в свій край

 29. В призначений час пійде вінзнов на південь; але останній похід не буде такий, як переднїйший,

 30. Бо одночасно 8 ним прийдутькораблї Киттимські; і він утратить відвагу й вернеться; та розлютиться на сьвятий завіт, і здійснить свій намір, і стане знов уговорюватись із тими, що одступили від сьвятого 8авіту.

 31. І поставить там валогою частьвійська, що опоганить сьвятиню могутності і спинить щоденну жертву, й поставить гидоту (ідола) в (тій) пустці.

 32. Лестощами прихилить він до себе безбожних зрадників завіту; але люде, віддані щиро свойму Богу, з усїх сил стануть до діла.

 33. І розумні споміж народу напутять многих, хоч і самі будуть якийсь час терпіти від меча та огню, від темниці* та грабежі;

 34. Та в часі свого стражджання будуть мати деяку поміч, та й багато попристає до них, — але не щиро.

 35. Багато з розумних пострадає нате, щоб їх вивірити, очистити й вбілити на час останній; бо ще в час до призначеного реченця.

 36. 1 буде царь той чинити, що тільки схоче, й нести меться високо, підніметься понад усякого бога, та й про Бога над богами говорити ме зневажливо й буде мати щастє, доки не довершиться гнїв; бо що призначено, те здійсниться.

 37. Та й про богів батьків своїх віні думки не буде мати, й не вважати ме нї на бажання жінок, нї на якого бога, бо нести меться висше за всіх.

 38. Але богові Мозаїм (над твердинями) буде він на його місці* віддавати честь, й сього бога, що його не знадн батькі його, буде він обшановувати золотом та сріблом, діяментами й усякими дорогоцінностями;

 39. І спорудить кріпку твердиню зчужим богом; хто буде признаватись до нього, тим збільшить він почесті, наділить властю над многими й землю роздасть у нагороду.

 40. Та під кінець часу стане воювати 8 ним царь південний, та й царь північний кинеться на нього, неначе буря, 8 боєвими возами, кінним військом та безліччю кораблів, і нападе на країни, та, наче потоп, перейде через них.

 41. І наступить він на красу міжкраями й багато міст упаде; спасуться від руки його тілько Едом, ЗІоаб та більша часть синів Аммонових.

 42. І простягне він свою руку навсякі краї, не спасеться й край Егяпецький.

 43. І загорне він скарби золота йсрібла та всякі дорогі річі в Египтї; Ливії і Етіопії пійдуть за ним.

 44. Але чутка від сходу й півночізлякає його; він вийде в великій лютості, щоб занапащувати й вигублювати многих,

 45. І понапинає він царські наметисвої між морем та горою преславної