Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/80

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

68

Друга книга Мойсея 13. 14.


ДРУГА КНИГА МОЙСЕЯ 18. 14.

муть люде, побачивши войну, та З вернуться в Египет.

 18. І повів Бог люде по дорозі достепу Червономорського. І стали сини Ізрайлеві виходити полками із 8емлї Египецької.

 19. 1 забрав Мойсей костї Йосифові8 собою; бо клятьбою закляв той сини Ізрайлеві, такою: Навідом навідається до вас Бог, і винесете ви костї мої звідсї з собою.

 20. 1 помандрували вони від Суккотта та й отаборились ув Етамі, уз край степу.

 21. Господь же йшов перед нимив день стовпом хмаряним, щоб вести їх по дорозї, а в ночі стовпом огняним, щоб можна було йти й у день і в ночі.

 22. Не віднімав у людей у день стовпа хмаряного, і в ночі стовпа огняного.

Голова 14.

рече Господь Мойсейові:

 2. Промов до синів Ізрайлевих,щоб одвернули й отаборились перед Пі-Гахиротом, між Микдолом і морем; перед Бааль-Цефоном отаборитесь навпроти його, при морі.

 3. Бо казати ме Фараон про синиІзрайлеві: Заблудили в цій землї* та й зачинив їх у собі степ.

 4. Я ж окаменю запекле серце Фараонове, щоб уганяв 8а ними, і прославлюсь на Фараоні й на всьому війську його, і зрозуміють Египтяне, що я Господь. І вчинили так.

 5. 1 сповіщено царя Египецького, щовтекли люде, і повернулось у Фараона й у дворян його серце проти людей, і промовляли вони: Що се ми вробили, що відпустили Ізраїля 8 нашої неволї?

 6. 1 повелів запрягти колесницю свого, і взяв із собою люде свої,

 7. І взяв шість сот бойових колесниць на вибір і всї колесницї* Египецькі, і війскових до кожної.

 8. 1 вакаменив Господь серце в Фараона, царя Египецького, і погнався він за синами Ізрайлевими. Синове ж Ізрайлеві виходили під рукою високою.

 9. 1 вганяв Египтїй за ними та й наздогнав їх, як отаборились при морі, усї конї в колесницях у Фараона, комонник його і потуга його, при ПіГахиротї, по близу Бааль-ЦеФону.

 10. І як наблизився Фараон, внялисини Ізрайлеві очі свої, аж се Фараон уганяє 8а ними, та й полякались вельми. І ваквилили Ізрайлитяне до Господа, та й гукали Мойсейові:

 11. Хиба тим, що нема в Египтї кладовищ, позабірав єси нас умірати в степу? Що се вкоїв єси 8 нами, що вивів нас із Египту?

 12. Чи не те ж саме говорено тобів Египтї: Відкажись од нас, щоб нам пробувати в неволї в Египтїя? Бо лучче нам бути в неволї, нїж помірати в степу.

 13. 1 рече Мойсей людові: Не лякайтесь і стійте, дак і побачите рятунок Господень, що сотворить нам Господь сьогодні*. Бо Египтїя, що сьогодні бачите, не бачити мете во віки!

 14. Господь бо воювати ме 8а нас, виж бувайте супокійні.

 15. 1 рече Господь Мойсейові: Чогоквилиш до мене? Промов до синів І8райлевих, щоб рушали далїй.

 16. Ти ж возьми жезло твоє та просьтягни руку твою над морем, та й розділи його, і ввійдуть синове Ізрайлеві в середину моря по сусї.

 17. Я ж закаменю серце в Фараонай Египтіїв, і вони пійдуть слідом; і прославлюсь на Фараоні й на потугї його, на колесницях його й на комінникові його.

 18. І знати муть Егшггїї, що я Господь, як прославлюсь на Фараонові, на колесницях його й на комінникові його.

 19. 1 рушив тоді ангел Божий, щойшов поперед табору Ізрайлевого, та й став позад їх.

 20. 1 ввійшов проміж табором Египтїєвим і проміж табором Ізрайлевим. І стала хмара темрявою про ОДНОГО 8 них і сьвітлом про другого. І не наближувавсь один табір до другого, покіль було й ночі.

 21. 1 простїг Мойсей руку свою надморем, і одганяв Господь море геть потужним восточнім вітром у сю ніч, і зробив море сухим; і розділив води.

 22. 1 ввійшли синове Ізрайлеві в се