Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/805

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

793

Книга пророка Амоса 1.


КНИГА ПРОРОКА АМОСА 1.

щоб запроторити їх далеко від землї родинної.

 7. Та ось, я підійму-перенесу їх ізтого місця, куди ви їх запродали, й оберну ваплату вашу вам на голо* ву.

 3. Я пооддаю сини ваші й дочки ваші в руки синів Юдиних, а вони продавати муть їх Сабіям, народові далекому. — Ось, як сказав Господь.

 9. Оповістіть се проміж народами,готуйтесь до війни, розбудіте завзятте в хоробрих; нехай виступають, підіймуться всї борці.

 10. Покуйте мечі з лемішів ваших,із серпів поробіте списи; бевсилок нехай скаже: я силний.

 11. Квапте, сходїться, всї народи сумежні, вберіться (проти Бога); ти же, Господи, веди туди борців твоїх!

 12. Рушайте, народи, зійдіть на Йос&Фатову долину; бо там я васяду, судити всї народи ввід’усюди!

 13. Пускайте в рух серпи, бо жнивонаспіло; ійдїте, спустітесь униз, бо вже повна ягід тискарня, а посуд під нею аж переливавться, — бо злоба їх велика.

 14. Товпи, товпи в долині відплатній! бо не далекий день Господень від долини суду!

 15. Сонце й місяць померкнуть, тай зорі ясноту свою втеряють.

 16. І загрімить Господь від Сиону,й дасть почути голос свій від Єрусалиму; — затремтить небо й земля; та свому народові буде Господь охороною, — обороною дітям Ізраїля.

 17. Тодї спізнаєте ясно, що я — Господь, Бог ваш, що витаю на Сионї, на сьвятій горі моїй; і буде Ерусалим сьвятим, та й не будуть уже чужоземці переходити через його.

 18. І буде того часу: Капати мутьгори соком виноградним, а горби молоком потечуть, а всї русла Юдейські сповняться водою, 8 дому же Господнього пролиється джерело й засичувати ме долину Ситтим.

 19. Египет стане тоді пустинею, тай Едом — нїмою пусткою, за те, що кривдили синів Юдиних, і неповинну в землі їх кров проливали.

 20. А Юда жити ме вічно й Ерусалим — від роду в роди.

 21. І змию-помщу кров їх, що досіне змив іще, й пробувати ме Господь на Сионї.

КНИГА ПРОРОКА АМОСА.


Голова 1.

СІлова Амосові, що був ізміж Текой' ських скотарів. Чув він їх в видиві про Ізраїля за Юдейського царя Озії та за Ізраїлського царя Еробоама Иоасенка, двома роками перед землетрусом.

 2. І промовив: Загрімить Господь ізСиону й видасть голос свій 8 Ерусалиму, — й ваплачуть луги в чабанів, і вигорять верховини Кармелські.

 3. Так бо говорить Господь: За трий чотирі (ва многі) проступки його я не пощаджу Дамаск, бо вони молотили Галаад залізними возами молотільними.

 4. Пошлю огонь на дом Азаїлів, і пожере він палати в Бенадада.

 5. Сокрушу засови в Дамаску, вигублю осадників долини ідолської, та й держучого скиптро — із дому роскошів, а ввесь люд Арамійський пійде в полонь у Кирену, говорить Господь.

 6. А знов так говорить Господь: Затри й чотирі провини Гази я не пощаджу її, за те, що вони (вірних моїх) позаймали в неволю, щоб запродати їх Едомові.

 7. Я пошлю огонь між мури в Газі,нехай пожере її палати.

 8. Повигублюю й осадників Азота йдержучого скиптро в Аскалонї, та й простягну мою руку проти Екрону, й вигине останок Филистіїв, говорить Господь Бог.

 9. Так говорить Господь: Не прощуя й Тирові три й чотирі провини його, за те, що вони передали всіх полонян Едомові, не спогадавши на братню умову.