Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/807

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

795

Книга пророка Амоса 3. 4. 5.


КНИГА ПРОРОКА АМОСА 3. 4. 5.

ється? Господь Бог заговорив, як же пророкам не пророкувати?

 9. Покликніте ж голосно з домів увАвотї Й 8 домів у землї Египецькій і скажіть: Зійдітесь на гори Самарийські, та й побачте безглузде й притїснених посеред неї.

 10. Там не знають справедливості,говорить Господь: насилуваннвм і рабунком громадять скарби в свої падати.

 11. Тим то так говорить ГосподьБог: От, ворог навкруг всієї землї! він повалить всю потугу твою, ограбить падати твої.

 12. Так говорить Господь: Як пастухІ8 пельки в лева вирве часом ноги або кусень уха, — от стільки хиба врятується з синів Іврайлевих, що в Самариї спочивають собі в кутку постелі та в Дамасцї на ліжку.

 13. Слухайте ж і засьвідчіть се домові Яковому, говорить Господь Бог, Бог Саваот.

 14. Бо того дня, коли буду доходитив Ізраїлі проступків його, скараю його й за жертівники в Бетелї, й будуть повідбивані роги олтарів та й попадають на вемлю.

 15. І вбурю всяку палату зимову равом із палатою літною, й зникнуть ті доми, прикрашені слоновою кісттю, та й не буде вже тих многих домів, говорить Господь.

Голова 4.

Вислухайте се слово, ви Басанські телиці, що випасаєтесь по горах Самарийських, — ви що тісните вбогих, та кривдите злиденних, а на двораків своїх покликуєте: подавай лиш, будемо пити!

 2. Господь Бог заклявся на свою сьвятість, що ось незабаром прийде на вас такий час, що вас гаками потягнуть, а останок ів вас — рибними вудками.

 3. Втікати мете кріз проломини в мурах, кожне — куди попаде, й покинете всю окрасу палат ваших, говорить Господь.

 4. Ійдїть же собі в Бетель, гріха набіратись, та ще й ув Галгал — провин додавати! приносїте що ранку ваші жертви, що три днї — десятини ваші.

 5. Приносїть на подячну жертву хлїбна заквасці, трубіте й про ваші дари доброхітні та пишайтесь ними; на се бо ви, сини І8раїля, дуже ласі, говорить Господь Бог.

 6. За се ж я й давав вам голі 8уби,насилав безхлїбє по всіх осадах у вас; та ви не навертались до мене, говорить Господь.

 7. Я вдержував від вас дощ на тримісяці до жнив; спускав дощ на одно місто, а на друге місто не спускав; одну полосу напував дощ, а друга, не скроплювана дощем, васихала.

 8. І приходили з двох, із трьох городів ув один город, щоб напитись води, та й не напились; та ви й тоді не навертались до мене, говорить Господь.

 9. Я побивав вас, насилаючи ржуна хлїб у полї, гусениця пожерала много садів ваших, виноградів ваших, і фиґовин ваших і оливини вашої; ви ж таки не навертались до мене, говорить Господь.

 10. Я посилав на вас морову пошесть, таку, як була в Египтї; побивав мечем молодики ваші, так що тілько їх конї забирано, а воня гнилї в таборах ваших била вам у ніздра; ви ж таки не навертались до мене, говорить Господь.

 11. Я чинив серед вас спостошеннямайже так, як спустошив Бог Содому й Гоморру; ви бували такими, неначе та головня, вихоплена з пожарища; та все таки ви не навертались до мене, говорить Господь.

 12. Тим то я тобі 8нов таке заподію,Ізраїлю, а позаяк я так обійдуся 8 тобою, то ти, Ізраїлю, приготовись заздалегідь стрічати Бога твого,

 13. Ось бо, се він той, що творитьгори й вітри, що виявлює чоловікові думки його, що ранок в темряву обертає, та ходить понад землею. Господь, Бог сил небесних — імя йому.

Голова 5.

Почуйте се слово, ним я заплачу над вами, доме І8раїля!

 2. Упаде, — вже більше не встане