Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/815

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

803

Книга пророка Михея 2. 3. 4.


КНИГА ПРОРОКА МИХЕЯ 2. 3. 4. 803

відку, а в вас плакати муть гірким плачем і промовляти: Ми спустошені вовсїм! пай мого народу відданий чужим; як вернутись йому до мене? поля наші поділені поміж чужинцїв! б. Тим же то в тебе не буде нікого, хто б при 8амінї (поля) кидав жереб в громаді перед Господом.

 6. Не пророкуйте, пророки; не пророкуйте їм, щоб не впала на вас безчесть.

 7. О, ви, що себе домом Якововимназиваєте! Чи то ж поменшав Дух Господень? Чи такі ж діла його? Хиба ж слова мої не добродійні такому, що в справедливості* ходить?

 8. Та нарід, що був давно моїм,устав, як ворог; ви 8 жупаном 8дираете й сорочку в тих, що тихо проходять, в тих, що одвертаються від сварки.

 9. Жен мого люду ви пхавте 8 хати,де пробували вони 8 упокоєм, а в дїтей їх ви на все видеравте окрасу мою.

 10. Вставайте, втікайте, ся країнане є вже місцем супокою; 8а нечисть буде вона опустошена, та й то страшним опустошеннєм.

 11. Як би який вітрогон придумавбрехню та й сказав: Буду про вино та напитки вам пророкувати, то й був би він пророком по смаку тим людям.

 12. Напевно вберу всього тебе, Якове, по8біраю в одно останки Івраїля, зберу їх до купи, наче вівці в Восорі, мов би отару в кошарі; аж загуде від бевлїку люду.

 13. Поперед пійде той, що поваливмури; вони поломлять огорожу, ввійдуть кріз ворота й вийдуть ними, та й царь їх пійе перед ними, а поперед усїх їх — Господь.

Голова 3.

І сказав я: Слухайте, голови Яковові, та й ви, князі* дому Ізрайлевого: Хиба ж не вам належиться внати справедливість ?

 2. А ви ненавидите те, що добре, йлюбите зло; здиравте з них скіру й тїло з їх костей;

 3. їсте тїло мого люду, й здираєте8 них їх скіру, а кістки їх ломите й дробите, наче в горнець, а тїло їх — як би в котел.

 4. Ой будуть же вони взивати до Господа, та він їх не почує; і закрив лице свов перед ними на ввесь той час, як вони лихо коять. б. Так говорить Господь на тих пророків, що люд мій морочать, на тих, що, як мають що гривти своїми зубами — віщують мир, а хто не дає їм нічого в рот, тому заповідають війну.

 6. Тим же то буде вам замість видива — ніч, а темрява — замість пророцтва; вайде сонце над тими пророками й день потемнів над ними.

 7. 1 посоромляться віщуни отті, йстидом окриються всі ворожбити; вони позакривають лиця собі, бо не буде їм відповіді від Господа.

 8. Я ж — повен сили Духа Господнього, справедливості* й непохитності, щоб виповісти Яковові проступки його та й Ізраїлеві — гріхи його.

 9. Слухайте ж се, голови дому Яковового, й ви, князі дому Іврайлевого, що вам правий суд ненавиден, і все праве викривляєте,

 10. Що будуєтесь на Сионї 8 кровавої кривди, й в Ерусалимі — 8 неавди!

 1. Голови його судять за гостинцї,і сьвященники його навчають за плату, та й пророки його за гроші віщують, та ще й на Господа здаються, мовляючи: чи ж Господь не серед нас пробуває? на нас біда не прийде!

 12. От же черев вас буде Сион, якполе, ров’ ораний, 8 Ерусалиму зробиться купа розвалшц, а гора під сим храмом стане горою, порослою лісом.

Голова 4.

І настане час: Гора дому Господнього буде наставлена головою гір і буде вивисшена понад горби й поплинуть до неї народи.

 2. 1 поринуть до неї премногі народи й скажуть: ходіте, зійдемо на гору Господню, до храму Бога Яковового, — він буде нас на свій путь наставлати, й будемо ходити стежками його; бо 8 Сиону вийде закон, і слово Господнє — з Ерусалиму,

 3. 1 судити ме він між народами многими й буде картати потужні племе

51*