Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/817

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

805

Книга пророка Михея 6. 7.


КНИГА ПРОРОКА МИХЕЯ 6. 7.


Голова 6.

Слухайте, що говорить Господь: Встань, судися перед горами, та та й узгірря нехай твій голос почують!

 2. Слухайте, гори, суду Господнього,і ви, кріпкі підвалини землі, бо Господь має судову розправу 8 народом своїм; з Ізраїлем він правується.

 3. О, мій ти народе! що тобі заподіяв, і чим догорив я тобі? відповідай менї.

 4. Я вивів тебе 8 землї Египецької,викупив тебе 8 дому неволї та й послав поперед тебе Мойсея, Аарона й Мирияму.

 5. Народе мій! спогадай, що задумував царь Моабійській Балак проти тебе, та й що йому Білеам Беоренко відказав, та що діялося від Ситтиму до Галгалу, щоб ти співнав праведні діла Господнї.

 6. З чим би стати менї перед Господом, як поклонюся Богу небесному ? Чи стати менї перед ним із усепаленпями, 8 назимками-однолїтками?

 7. Та хиба ж мож угодити Господевіхоч би тисячами баранів, або незсякаючими потоками олії? Чи ж дам йому в жертву перворідня мого за проступки мої, — плід утроби моєї ва гріх душі моєї?

 8. Я скажу тобі, чоловіче, що є до<5ре, та й чого Господь вимагає від тебе: дїлай справедливо, люби вчинки милосердні, й ходи в покорі перед ІВогом твоїм.

 9. Господень голос кличе до громадив місті, але тільки мудрість боїться імені твого; слухайте бича й того, хто його посилає.

 10. Чи й тепер іще нема в дому неодного безбожника наживи безбожної та меншої міри, мені* ненависної?

 11. Спитай себе: чи можу я бути чистим із невірною вагою, 8 невірним у саквах ваговим каміннєм?

 12. Позаяк багачі його сповнені несправедливості©, а осадники його неправду говорять, і язик їх врадливий в устах у них,

 13. То й я покараю тебе невилїчимоза гріхи твої.

 14. Будеш їсти, та не заситишся;пустка буде посеред тебе; будеш ховати, та не заховаєш, а що приховаєш, те віддам мечеві.

 15. Будеш сіяти, жати ж не будешпосіву; будеш видавлювати оливини, та оливою не будеш маститись; видавиш сок гроновий, та пити не будеш.

 16. Вдомарились у вас Амрівві обичаї й усї поступки Ахавового дому та й живете їх робом; то ж і я подам тебе на спустошеннє й осадників твоїх, — на посьміх та й нести мете наругу народу мого.

Голова 7.

Горе менї! я стою оце, неначе по жнивах* мов у винограді по вборах: анї ягодки, щоб в'їсти, анї иншого спілого плоду, якого душа бажає.

 2. Позникали з вемлї милосердні, нема між людьми справедливих: всї 8асїдають, щоб кров пролити, брат на брата сіть ваставляє.

 3. На лихе у всїх готові руки безугаву; князь дарів вимагає, і суддя судить за гостинці, а вельможі виявляють без сорому ледачі 8абаги душі своєї і перекручують справу.

 4. Лучший з них похожий на терен,а справедливий — ще гірший, ніж бодяччє в плотї. Надходить день, заповіданий віщими твоїми; й караючі навідання твої; борзо прийде на них трівога.

 5. Тодї годї буде діймати віри другові, тодї не ввіряйсь приятелеві, ба й перед тою, що лежить на лоні твойму, стережи двері уст твоїх.

 6. Тодї бо син зневажати ме батька,дочка повстане на матір, невістка на свекруху, — ворогами стануть чоловікові домашні його.

 7. Я ж буду споглядати до Господа,буду вповати на Бога рятунку мого: Бог мій почує мене.

 8. О, не тішся моїм горем, моя ворожице! Хоч і впаду я, то знов устану; хоч попаду в темряву, то Господь мене осьвітить.

 9. Мушу гнїв Господень перетерпіти, — бо я согрішив перед ним —, доки не скінчить справу мою, не довершить суду надо мною; а тодї віц.