Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/824

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

812

Книга пророка Аггея 1.


КНИГА ПРОРОКА АГГЕЯ 1.


 7. До того й говбрив я: Тілько бійсямене, приймай науку, то й не спустошу пробуток твій, не прийде на нього те лихо, що я призначив йому; вони ж про те тільки й дбали, щоб погіршувати свої вчинки.

 8. Оце ж ждіте мене, говорить Господь, до того дня, як устану, щоб пустошити; бо я постановив, позбірати народи, поскликати царства, щоб на них досаду мою вігнати, стрясти на них жар гнїву мого: від огню бо ревності* моєї погибне вся земля.

 9. Тоді дам я знов народам уста чисті, щоб вони призивали ймя Господнє й служили йому однодушно.

 10. Із земель Етіопських, що по тімбоцї ріки, будуть мої поклонники — діти розсіяних вірних моїх, — приносити менї дари.

 11. Того часу не будеш ти соромитисебе давними вчинками твоїми, якими ти проступався проти мене; тоді бо повидалюю зпроміж тебе тих, що гордяться твоєю величавостю, та й — і ти не будеш пишатись сьвятою горою моєю;

 12. А дам тобі людей покірних і вбогих, а сї будуть вповати на ймя Господнє.

 13. Останок Ізраїля не чинити менесправедливості, не мовляти ме льжи, й не знайдеться в устах у них язика зрадливого; вони будуть пастись спокійно й ніхто їх не буде лякати.

 14. О, висьпівуй, дочко Сионова!викликуй гучно, Ізраїлю! радуйся й веселися, дочко Єрусалимська, від щирого серця!

 15. Господь перемінив свій засуд натебе, прогнав ворога твого! Сам Господь, Царь Ізраїля, посеред тебе; не будеш дознавати лиха.

 16. Тодї скажуть Єрусалимові: Небійся, а Сионові: Нехай не опадають руки в тебе!

 17. Господь, Бог твій, посеред тебе:у нього сила, рятувати тебе; він радістю радуватись буде тобою, буде милувати по своїй любові, буде зза тебе веселитись веселостю великою.

 18. Тих, що банувати муть за врочистими своїми обходами, я позбіраю — вони твоїми будуть; досить ганьби, що на них ваготіла.

 19. Ось, я притїсню всїх тих, що тебо тїснили, буду піддержувати-рятувати всякого кульгавого, поскуплою до купи розпорошених, пороблю їх славетними й о^акомитими по всїх землях, де побивав їх сором.

 20. Так, того часу поприводжу васі позбіраю вас; пороблю бо вас людьми славними й високо поважним и між усіма народами на землї, як вшволю вас із неволі перед очима вашими, говорить Господь.

КНИГА ПРОРОКА АГГЕЯ.


Голова 1.

У другому році царя Дарія, первого дня шостого місяця, надійшло слово Господнє через пророка Аггея до Зоробабеля Салатієнка, правителя Юдейського, та Ісуса Йоседекенка, первосьвященника, таке:

 2. Так говорить Господь сил небесних: Сї люде мовляють: Не настав іще час будувати храм Господень.

 3. Тим то надійшло слово Господнєчерез пророка Аггея:

 4. А вам же час — жити в вашихприкрашених будинках, коли тимчасом сей дом стоїть пусткою?

 5. Оце ж так говорить Господь Саваот: Зверніть серця ваші на ваші до* роги.

 6. Ви сієте багато, а збираєте мало;їсте, та не васичуєтесь; пєте, та не напиваєтесь доволі; одягаєтесь, та вам не тепло, а хто ходить на заробітки, заробляє в дірявий мішок.

 7. Тим же то говорить Господь силнебесних: Зверніть увагу вашу на ваші поступки.

 8. Ійдїть лишень у гори, добувайтедерево та будуйте храм, щоб менї був до вподоби й я прославлявся в йому, говорить Господь.

 9. Ось, ви надієтесь багато, а вихо