Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/825

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

813

Книга пророка Аггея 1. 2.


КНИГА ПРОРОКА АГГЕЯ 1. 2.

дить мало, а що приносите домів, те я розвіваю. Чого ж воно так? говорить Господь Саваот; се за мій дом, що стоїть пусткою, а ви хапавтесь — кожен до свого дому.

 10. Тим то небо зачинилось над вами й вдержує свою росу, а земля вдержує свій уроджай.

 11. 1 покликав я посуху на вемлю йна гори, — на хлїб й на сок виноградний, на олїю й на все, що родить земля, — на людину й скотину й на все, що порають руки.

 12. І послухав Зоробабель Салатиїленко таїсусЙоседекенко, первосьвященник, як і ввесь люд голосу Господнього, Бога свого, й слів пророка Аггея, яко посля Господнього, й вбоявся люд Господа.

 13. 1 сказав Аггей, посел Господень,яко посланий від Господа, так до люду: Я з вами! говорить Господь.

 14. 1 збудив Господь духа в Зоробабелї, синї Салатиїловому, правителі Юдейському, й духа в Ісусї Йоседекенкові, первосьвященкові, так як і в усьому осталньому людові, й узялись вони до роботи коло дому Господа Саваота, Бога свого,

 15. На двайцять четвертий день шостого місяця, другого року Дарія.

Голова 2.

Усемому ж місяці, двайцять первого дня того місяця надійшло слово Господнє через пророка Аггея:

 2. Промов до Зоробабеля Салатиїленка, правителя Юдейського, та до первосьященника Ісуса Йоседекенка й до остатку з люду:

 3. Хто зоставсь між вами, що бачив сей храм у прежній величі його, й як ви дивитесь на його нині? Чи не здається, він ув очах ваших як би нїщо?

 4. Та ти, Зоробабелю, кріпися, говорить Господь, кріпись і ти, Ісусе Йоседекенку, первосьвященниче, кріпися, ввесь народе 8емлї, говорить Господь, і ваходїтесь коло діла: я бо з вами, говорить Господь сил небесних.

 5. Завіт мій, що його зложив із вами, як виходили ви з Египту, й дух мій пробуває між вами; то ж не бійтесь!

 6. Так бо говорить Господь Саваот:Ще трохи, — се станеться борзо, — затрясу небом і землею, морем і суходолом;

 7. Двигону всї народи, — й прийдеТой, що його бажають усї народи, й сповню дом сей славою, говорить Господь сил небесних.

 8. Моє срібло й моє золото, говоритьГосподь Саваот.

 9. Велич сього останнього храму буде більша, як давнїйшого, говорить Господь Саваот, й на се місце пошлю мир, говорить Господь небесних сил.

 10. У двайцять четвертий день, девятого місяця, в другому році Дарійовому, надійшло слово Господнє через пророка Аггея, таке:

 11. Так говорить Господь сил небесних: Поспитай у сьвященників про закон і скажи:

 12. Коли б хто в полї одежини своєїта нїс посьвячене мясиво та й доторкнувся полою до хлїба, чи до чого вареного, чи до вина або олії, чи до якої небудь їжі, то чи воно черев те осьвятиться? І відкавали сьвященники: Нї!

 13. Потім поспитав Аггей: Коли жхто станеться нечистим через дотик до трупа, й доторкнеться чого з того, то чи буде воно через те нечисте? І відказали сьвященники: Буде нечисте.

 14. 1 сказав на те Аггей і промовив :Такий же й сей люд, таке й се племя перед моїми очима, говорить Господь, та й такі й діла рук їх. Що вони в жертву приносять, все воно нечисте.

 15. А тепер оберніте погляд ваш начаси перед сьогоднїшним, як іще не було положено каменя на камені в Господньому дому:

 16. Прийдуть бувало до полукіпка,що в йому на погляд мірок двайцять, а він давав тілько з десяток; прийдуть до куФИ, щоб набрати пятьдесять кінов, а там тілько двайцять.

 17. Карав я вас іржеею, жовтяком ігрядом всяку роботу рук ваших, та ви не навертались до мене, говорить Господь.

 18. Оберніте ж серце ваше од сього