Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/827

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

815

Книга пророка Захарії 1. 2. 3.


КНИГА ПРОРОКА ЗАХАРЙ 1. 2. 3.

мої попереповнюються знов добром, і потішить Господь Сиона, й вибере собі знов Єрусалим.

 18. 1 підвів я мої очі й дивлюсь: осьчотири роги.

 19. І спитав я у ангела, що розмовляв І80 мною: Що се? а він відказав менї: Се роги, що порозкидали Юду, Ізраїля й Ерусалим.

 20. Потім показав менї Господь чотирі ремісники.

 21. І поспитав я: Що вони йдутьробити? а він відказав так: Оті роги так порозкидали Юду, що ніхто не здолїе підвести голови своєї: а сї прийшли, щоб їх полякати та повбивати роги в народів, що підняли рога проти Юдиної землі, щоб її поровмітувати.

Голова 2.

І споглянув я знов і бачу: ось чоловік, і мав в руцї міряльного шнура.

 2. Я спитав: Куди ти йдеш? а вінскавав менї: Розміряти Ерусалим, щоб внати, який він вавширшки й який вавдовжки.

 3. Аж ось виступив ангел, що ровмовляв іво мною, другий же ангел вийшов вустрїч йому.

 4. І скавав той до його: Біжи й скажи сьому молодикові так: Одкрито стояти ме Ерусалим черев множество людей і скоту в ньому.

 5. І сам я, говорить Господь, будуйому поломяним муром, і прославлю себе посеред його.

 6. Гей, гей! утікайте ж ів півночньої вемлї, говорить Господь: Я бо вас пороввівав, ніби на всї чотири вітри, говорить Господь.

 7. Утїкай, Сионе, ти, що пробуваєшу дочки Вавилонської.

 8. Так бо говорить Господь сил небесних : Задля слави послав мене він до народів, що вас обдерали; хто бо торкається до вас, торкається об зїницю ока мого.

 9. І ось, я підніму на них руку мою,й стануть вони вдобиччю невольникам своїм, і врозумїете, що се Господь сил небесних послав мене.

 10. Викликуй же радісно й веселись,дочко Сионова! ось бо, я прийду й осядусь посеред тебе, говорить Господь.

 11. 1 прийдуть тодї многі народи доГоспода, й будуть моїм народом; і я оселюсь посеред тебе, й зрозумієш, що мене послав до тебе Господь сил небесних.

 12. І посяде Господь Юду, як своєнаслїддє на сьвятій землі, й вибере собі 8нов Ерусалим.

 13. Умовкни ж, усяке тіло, передГосподом! він бо підіймається з сьвятого пробутку свого.

Голова 3.

І показав менї первосьвященника Ісуса, що стояв перед ангелом Господнім, та й сатану, що стояв праворуч його, щоб його винуватити.

 2. І сказав Господь (через ангела)до сатани: Нехай загрозить тебе, сатано, Господь, нехай вагрозить Господь, вибравший собі Ерусалим! Хиба він не головня, вихоплена з огню?

 3. Ісус же був у замазаній одежі,стоючи перед ангелом.

 4. І озвався сей і сказав до инших(ангелів), що стояли перед ним: Поздіймайте з його замазану одїж! а йому сказав: Дивись, я 8няв із тебе неправедність твою, й вдягаю тебе в одїж сьвяточну. б. І говорив далїй: Вложіть йому на голову чистий кидар! і вложили йому на голову чистий кидар, і наділи ризи на його; ангел же Господень стояв.

 6. І заповів ангел Господень Ісусовіі сказав:

 7. Так говорить Господь сил небесних : Як ходити меш дорогами моїми й будеш пильнувати сторожі моєї, то будеш судити дом мій й наглядати над моїми дворами. І дам тобі в підмогу з тих, що стоять оттут.

 8. Слухай же вважно, ти первосьвященниче Ісусе, ти й товариші твої, що засідають перед тобою, — сї мужі знаменні: Ось, я приведу слугу мого, Пагонця.

 9. А ось, і камінь, що кладу передІсусом; на сьому камені семеро очей; і виріжу на йому начерки його, говорить Господь сил небесних, і зітру гріх землі сієї одного дня.