Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/831

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

819

Книга пророка Захарії 9. 10.


КНИГА ПРОРОКА ЗАХАРИ 9. 10.


 5. Гляне на те Аскалон и здрігнетьоя, і Газа затремтить укупі 8 Екроном; бо надія його вийде йому на «сором: не стане царя в Газі, Аскалон же запустів.

 6. Чужинцї оселяться в Азоті, ізломлю гордощі Филистіїв.

 7. Вирву мясо кріваве з уст у його,жертву погану 8 губів у його, й привернеться він до Бога нашого, й будуть вони, мов тисячники, в Юди лередувати, та й Екрон буде, як Е:вувій.

 8. І поставлю чату перед моїм храмом проти війська, проти проходячих туди й назад, і не буде проходити грабіжник; я бо тепер наглядати му моїми очима 8а тим.

 9. Веселися, Сионова дочко, викликай радіено, дочко Ерусалимська: Се Царь твій надходить до тебе, справедливий і спасаючий, тихий — сидячи на осляті, синї яремної осліцї.

 10. Тодї я поторощу вози боєві вКараїма й боєві конї в Ерусалимі та й поломаний буде лук воєнний; він <5о проповідати ме мир народам, і зацарює од моря до моря, від ріки та й до концїв землі.

 11. І кровю завіту твого вибавлю яВЯ8НЇВ ТВОЇХ І8 ями, що в нїй води нема.

 12. Вертайтесь до твердинї, ви вязнї, жиючі в надїї! що тепер оповіщаю, дам вам удвоє.

 13. Бо, неначе лука, натягну собіЮду, а сагайдака наповню Ефраїмом, і підійму синів твоїх, Сионе, проти твоїх синів, земле ти Йонська, та й зроблю тебе мечем у силача.

 14. І з’явиться над ними Господь, іблискавицею вилетить стріла його, й загуде Господь трубою, та й ступати ме бурею, ВІЮЧОЮ 8 полудня.

 15. І хоронити ме їх Господь Саваот, а вони будуть валити і підбивати під себе каміннєм із пращі, будуть пити до перепою, нїби вином, ї переповняться, як ті кубки жертовні, як угли в жертовника.

 16. І спасе їх Господь Бог у ті часи,спасе нарід свій, як овець, і, мов дорогі камені* в вінці, заблищать вони на землі його.

 17. О, яка ж велика доброта його,що за красота його! Хлїб додавати ме духа молодикам, а вино — дівчатам!

Голова 10.

Просіте в Господа дощу, коли його треба, а Господь блисне блискавицею і дасть вам ливень, дасть кожному траву на полі.

 2. Бо тераФими вам пусте говорять,та й віщуни видять неправду й оповідають сни пусті; вони потішають вас оманою; тим то й блукають люде, як вівці, пустопаш, бідують, бо нікому їх пасти.

 3. На пастирів гнівом я палаю, ікозлів тих (провідників) я покараю; бо навідається Господь сил до свого стада, й поставить рід Юдин, мов славного коня свого, до бою.

 4. І8 нього буде вугловий камінь, ізнього — приколок, І8 нього — лук до бою, І8 його вийдуть всї гетьмани народу.

 5. Нїби невміраки, будуть вони побивати на війні та, мов грязь на дорозі топтати, й воювати; бо Господь із ними, й посоромлять їздецїв на конях.

 6. Подам силу Юдиному дому й спасу дом Йосифів, і приверну їх; я бо змилосердивсь до них, і будуть вони в мене, нїби я й не відкидав їх; я бо їх Господь і Бог їх, та й вислухаю їх.

 7. Лицарем буде ЕФраїм у мене;серце їх звеселиться, мов вином заграє ; і бачити муть се їх дїти й зрадіють ; веселитись будуть серця їх у Господі.

 8. Я дам їм знак і вберу їх до купи,бо я їх викупив собі; безліч буде їх у мене, — стілько як перед тим було;

 9. І розміщу їх проміж народами, авони й в найдальших землях будуть згадувати мене й жити муть із дітьми своїми, а схотять, — вернуться додому.

 10. 1 ваверну їх із Египту, скличу вАссириї, й приведу їх у землю Галаадську й на Ливан, і не стане їм місця.

 11. І, наче б прийшла на море халепа та побила филї морскі, наче б висхли глибині ріки, — так упокорений буде Ассур і відняте буде скпптро Египтові.

62*