Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/833

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

821

Книга пророка Захарії 12. 13. 14.


КНИГА ПРОРОКА ЗАХАРІЇ 12.13. 14.


 8. Того часу вакрив Господь щитомсвоїм осадників Єрусалимських, і найслабший між ними буде такий, як Давнд, а дом Давидів буде як Божий, як ангел Господень перед ними.

 9. І вигублю того часу всї народи,що рушили проти Єрусалиму.

 10. На дом же Давидів і на осадників Єрусалимських вилию духа ласки й побожності*, й поглянуть на того, що його прокололи, й будуть голосити по нему, як по синові одинцеві, й сумувати, як сумують по перворідневі.

 11. Здійметься тоді в Єрусалимі голосний плач, як плач у Гададриммонї на Мегиддо-долині.

 12. 1 ридати ме країна, всяка родина окроме: родина Давидова окроме, й жіноцтво їх окроме; родина дому Натанового окроме, й жіноцтво їх окроме;

 13. Родина дому Левіїного окроме,й жіноцтво їх окроме; родина Симеоніїв окроме, й жіноцтво їх окроме.

 14. Так само й усї инші родини —кожна родина окроме й жіноцтво їх окроме.

Голова 13.

Того часу відкриється домові Давидовому й осадникам Єрусалиським криниця па з^іиттв гріха й нечисті.

 2. 1 буде того часу, говорить Господьсил небесних, повикоренюю імення ідолів із сієї землї, так що вже їх і згадувати не будуть, а так само повиганяю з землї ложних пророків і нечистого духа.

 3. Коли ж іще хто наважиться проокувати, тоді сам отець його й мати ого, що його породили, казати муть йому: Не жити тобі на сьвітї, бо говориш лож в імя Господнє; і вбють його батько й мати, що вродила його, коли пророкувати ме.

 4. 1 соромити муться пророки видива свого, пророкуючи, й не будуть уже вдягати волосяної гунї, щоб обманювати людей,

 5. А казати ме кожен: Я не пророк,я такий собі, що порає землю, бо з самого малку хтось придбав собі мене рабом.

 6. І як спитає хто в його: Що ж сев тебе за рани на руках ? то він відкаже: Се мене бито в дому люблячих мене.

 7. Ой мечу! підіймись на пастирямого, на близького менї, говорить Господь Саваот; побий пастиря, а вівці порозбігаються! Я ж направлю руку мою на малих.

 8. І станеться на всій землї, говорить Господь, що дві третини на ній будуть вигублені й вимруть, а тілько третина зістанеться на ній.

 9. І введу ту третину в огонь, і розплавлю їх, як плавлять срібло, й очищу їх, як чистять золото: Вони будуть призивати ймя моє, а я вислухаю їх і скажу: Ось, се мій нарід, а вони кавати муть: Господь — се Бог мій!

Голова 14.

Ось, надходить день Господень, і паювати муть луп посеред тебе.

 2. І позбіраю всї народи на війнупроти Єрусалиму, й опанують город, і пограблять будинки, й побезчестять жіноцтво, й позаймають половину города у полонь, тілько останок людности не викорениться з городу.

 3. І тоді виступить Господь і в’оружиться проти тих народів, як було колись в’оружувавсь у день бою.

 4. І стануть ноги його на горі Оливній, що навпроти Єрусалиму до сходу сонця, й розпадеться Оливна гора надвоє по середині на схід сонця й на захід, вельми великою долиною, і половина гори відхилиться 'д півночі, а друга — 'д полудню.

 5. Ви ж утїкати мете в долину моїхгір; бо долина проміж горами буде простягатись аж до Асилу; ви ж будете втікати, як утікали за царя Юдейського Озії від земного трусу; й прийде Господь, Бог мій й усї сьвяті з ним.

 6. І не буде сьвітла в той день, сьвітила, наче позникають.

 7. І се буде єдиний день, звіснийтілько Господу: нї то день, нї то ніч; тільки надвечір розвидніється.

 8. І потечуть того часу живі води зЄрусалиму: половина їх — у море на всхід, а половина в море на заході; так буде літом і зимою.