Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/835

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

823

Книга пророка Малахія 1. 2.


КНИГА ПРОРОКА МАЛАХІЯ 1. 2.

говорите: Трапеву Господню нїщо поважати.

 8. І як ви приносите на жертву сліпе, чи те в вас не погане ? або як приносите кульгаве чи хворе, чи ж і се не погане ? Ось, принеси се твойму князеві, чи буде воно йому привмне, чи прийме він тебе ласкаво? говорить Господь Саваот.

 9. Оце ж благайте Бога, щоб вас помилував; бо коли таке буде виходити 8 рук ваших, так чи ж може він вас ласкаво приймати ? говорить Господь сил небесних.

 10. Лучше зачини которий храмовідвері, щоб на мойму жертівнику не палити марно огню. Нема в мене ласкавості до вас, говорить Господь сил небесних, і не вгодні менї приноси 8 ваших рук.

 11. Від ісходу бо та й до ваходу сонця буде ймя мов величатись проміж народами, й всюди приносити муть іменї мойму кадило й жертву чисту; велике буде ймя мов проміж народами, говорить Господь Саваот.

 12. Ви ж його зневажавте, мовляючи: Столові Господньому не належиться пошана, й те, що нам І8 неї впадав, невартне.

 13. До того ще й мовляєте: Скількож то праці! та й маловажите все, говорить Господь сил, і приносите крадене й кульгаве й недуже, а такі самі й хлїбові дари ваші. Чи менї ж та приймати таке залюбки 8 рук ваших? говорить Господь.

 14. Нї, проклят зрадливий, що, мавши в чередї своїй здорового самця й обрікши себе обітом, приносить Господеві миршаве; я бо царь великий, говорить Господь сил небесних, а мов імя страшне проміж народами.

Голова 2.

А тепер іще оця заповідь до вас, сьвященники:

 2. Коли не послухаєте й не положите її собі на серце, щоб оддавати славу іменні мойму, говорить Господь Саваот, так пошлю на вас проклятте, і проклину ваше благословенне, ба вже й проклинаю, бо ви не хочете прихилити до того серце ваше.

 3. Ось, я одійму вам лопатку, та йкину вам калом у лице, калом жертов ваших сьвяточних, і викинуть вас укупі 8 ним.

 4. 1 зрозумієте тодї, що я дав вам сюваповідь, щоб удержувати вавіт мій з родом Левіїним, говорить Господь Саваот.

 5. А той завіт мій І8 ним був завітом життя й щастя, а дав я його 8адля страху, та й він боявся мене й страхався перед імям моїм.

 6. Закон правди був ув устах у його,а неправди не було на язицї в його. В мирі й правоті ходив він передо мною, та й відвернув многих од гріха.

 7. Бо уста сьвященникові мають перестерігати 8нання і з його уст ждуть люде закону; він бо посланець Господа сил небесних.

 8. Ви ж відійшли від сієї дороги, йбули многим приводом до впаду в законі, ви повалили вмову 8 Левіїним родом, говорить Господь сил.

 9. Тим то й я подам вас у вневагу йпогорду перед усїм людом, ви бо не держитесь доріг моїх, і в справах закону дивитесь на особу.

 10. Чи не один же в усїх нас отець?Чи не той же самий Бог создав нас ? Чого ж ми ломимо віру одно одному, а тим ломимо й завіт отців наших?

 11. Віроломність коїть Юда, та й гидота дївться в Ізраїлі* і в Ерусалимі; зневажив бо Юда, що в Господа було сьвяте, та що він полюбив, беручи 8а жінку собі дочку чужого бога.

 12. У того, хто таке чинить, повигублює Господь в наметах Яковових старого й молодого, а так само й того, що приносить жертву Господеві сил небесних.

 13. Та й ось що ви тим іще робите:ви 8неволюбте (жінок ваших) обливати жертовник Господень сльозами 8 голосїннєм і риданнєм, так що він уже й не дивиться на приноси й не приймав вмоляючої жертви 8 рук ваших.

 14. Ви знов спитаєте: черев що? Черев те, що Господь був сьвідком між тобою й жоною молодощів твоїх, що ти її зрадив, — вона ж подруга твоя