Сторінка:Сьвяте письмо Старого і Нового Завіту.pdf/836

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка ще не вичитана

824

Книга пророка Малахія 2. 3. 4.


КНИГА ПРОРОКА МАААХІЯ 2. 8. 4.

й законом із тобою ввязана, як жона твоя.

 15. Та чи ж не вчинив сього одинтакий, що визначався духом ? — Що ж сей один учинив ? Він бажав потомства від Бога. Оце ж бережіть духа вашого, й нїхто не ламай віри жінці молодощів своїх.

 16. (Ви тим оправдуєтесь:) говоритьГосподь Бог Івраїля: Як зненавидиш її, розведися; нї, — кривда покрив такого, як одежа, говорить Господь сил. Тим же то бережіте серце ваше, й не ламайте віри.

 17. Прогнівили ви Господа речамивашими, та й ще питаєте: Чим гнівимо ми його? Ось тим, що мовляєте: Хто чинить зло, той угоден Господеві, й до таких він ласкавий; або: Де ж той Бог, що право судить?

Голова 3.

Ось, я посилаю ангела мого, а він приготовить дорогу передо мною, й негайно за сим прийде в храм свій, що його шукаєте, — Ангел вавіту, що його бажаєте; ось, він ійде, говорить Господь Саваот.

 2. Хто ж видержить день приходуйого, й хто встоїть, як він явиться? Він бо — огонь розтоплюючий і як те зіллє очищуюче;

 3. І засяде він до перетоплюваннясрібла й очистить синів Левіїних і переплавить ЇХ, ЯК 80Л0Т0 й срібло, щоб приносили жертву Господеві в праведності.

 4. Тоді люба буде Господеві жертваЮдина й Ерусалимова, як у давні давна й в давні роки. б. Прийду до вас, щоб судити суд, й буду скорим сьвідком проти чарівників, перелюбників і тих, що божаться льживо, що вдержують плату поденного робітника, притїсняють удовиць і сиріт та відпихають од себе приходня и не бояться мене, говорить Господь Саваот.

 6. Я бо — Господь, я все той самий;через те ви, сини Яковові, й не вигублені.

 7. З часу отцїв ваших відступиливи від заповідей моїх та й не певните їх. Вернітесь же до мене, так і я вернусь до вас, говорить Господь сил небесних. Ви спитаєте: Як нам вертатись?

 8. Хиба ж годиться людині обкрадати Бога? Ви ж мене обкрадаєте. Спитаєте: В чім же ми тебе обкрадаємо? Десятинами й первоплодами.

 9. Тяжко ви прокляті, ва те, що вн— ввесь люд — мене обкрадаєте.

 10. Принесіте всї десятини в кокомори в сьвятинї щоб у мойму домт було що їсти, та хоч тим витребуйте мене, говорить Господь сил небесних: чи тодї не повідчиняю я вам отвори небесні й не пошлю вам благословенне над міру?

 11. Задля вас я відверну всяку прожер, щрб не пустошила в вас плоду земного, та й виноградина в вас на полї це буде без плоду, говорить Господь Саваот.

 12. І щасливими славити муть васусї народи, будете бо бажаною землею, говорить Господь сил небесних.

 13. Зневажливі передо мною словаваші, говорить Господь. Скажете: Що ж ми говоримо проти тебе?

 14. А ось, ви мовляєте: Шкода служити Богу, та й що нам за пожиток І8 того, що ми перестерігали постанови його та ходили сумні перед лицем Господа сил?

 15. А нинї ми гордих славимо щасливими : красше врядились беззаконники, та й хоч спокутують Бога, а жиють без ушкоди.

 16. Та богобоязні ось як говорятьодин одному: Вважає Господь і чує все, та й перед лицем його списується памяткова книга про тих, що бояться Господа й почитають імя його.

 17. Вони будуть моїми, говорить Господь сил небесних, будуть моєю питоменностю того дня, що наведу, й буду любити їх, як милує чоловік сина свого, що його слухає.

 18. І внов тодї побачите ріжннцюміж праведником і безбожником, між тим, хто служить Богу, а тим хто йому не служить.

Голова 4.

Ось бо, настане день, падаючий, як піч; тодї всї горді й безбожні бу