Сторінка:Терлецька З. Українські страви (давні приписи з Галицької України).pdf/10

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
1. Закуски і буфетове прийняття

Закуски часто надають особливого характеру усій гостині. Вони роблять гостину елегантнішою, надають блиску та враження небуденности, святковости. Вони спроможні впровадити своїм фантазійним виглядом та смаком добрий настрій у гостей.

За теперішніх умовин життя закуски бувають не тільки вступом. Снідання, обіди чи вечері за столом дають тепер здебільшого при врочистих та родинних оказіях. Щораз то частіше улаштовуємо гостини у буфетовому стилі. У таких випадках крім закусок, що є вступом, є ще й такі, що становлять основні страви. Тож добираючи закуски, слід брати під увагу те, якого роду прийняття маємо намір влаштувати.

Також треба взяти до уваги те, чи закуску будуть їсти за столом, на тарілках виделками та ножами, чи має вона бути подана „раз на зуб“, часто настоячки, до горілки тощо. В такому разі її треба приготувати так, щоб її легко було взяти. Якщо це канапка ― перекусник, то не повинна вона бути надто велика, а її складники не повинні розлітатися. Інші дрібні закуски треба так укласти, щоб їх можна було зручно настромити на призначену до цого шпичку (зубочистку).

Прийняття у буфетовому стилі мають ту прикмету для господині, що здебільшого все приготоване на столі, гості обслуговують себе самі. Це не означає, що господарі мають залишати їх самих, бо хоч часи обов'яз-