Сторінка:Терлецька З. Українські страви (давні приписи з Галицької України).pdf/101

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

води з дрібкою цукру. Варити ок. 15 хвилин, аж будуть м'які. Відцідити, розв'язати, уложити на полумисок головками до середини.

Помастити маслом, смаженим із тертими сухариками.

 
ГРИБИ
 

Вартість грибів, подібно як городини, передусім у великій кількості вітамінів групи Б та цінних смакових прикметах. Вітаміни групи Б розпускаються у воді, тому оскільки це можливе, треба використовувати вивар із грибів для приправлювання страв. Гриби як і городина не є висококальорійними стравами.

При свіжих грибах треба вважати, чи належать вони до їстивних. Свіжих грибків не можна передержувати. Треба їх старанно перебрати та відкинути старі, хробачливі, чи надпсуті. Гриби свіжі приготовляємо так, що стинаємо їхні капелюшки, корінчики чистимо та відкидаємо їх долішню частину. Треба добре кілька разів сполоскати. Для варення, смаження і маринування надаються головно свіжі гриби.

Гриби сушені треба перебрати, обмити і залляти холодною водою на 2-3 години, щоб набрякали. Тоді вони скоріше зваряться. З них можна робити начинки до паштетiв, вушок, картоплі, або підливи. Можна теж подавати як окрему страву, тушковані.

 
Гриби сушені
8-9 грибів
сіль
1 січена смажена цибуля
1 ложка масла
1 ложка борошна (муки)

Гриби намочити (гл. вступ), варити около 2 години, доливаючи води, а коли м'які, посікти або локроїти. Додати січеної смаженої цибулі, посолити і заправити засмажкою, розведеною виваром із грибів.