Сторінка:Терлецька З. Українські страви (давні приписи з Галицької України).pdf/136

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

жовтком, або водою з цукром. Можна посипати цукром, маком, чорнушкою.

г) Печиво готове, коли зарум'яниться, виросте і відстає від країв посудини. Для проби чи тісто готове, вживаємо дерев'яної шпички. Коли проколоти нею тісто, а шпичка остається суха — то знак, що печиво готове. Піч для дріжджевого тіста мусить бути нагріта до відповідної температури. Коли піч надто нагріта, дріжджеве тісто не виросте. Мало випечене тісто сідає і творить закалець. Нагле стрясення теж може спричинити закалець. Надто довге печення висушує, притемнює та творить грубу шкірку на печиві.

При приготуванні дріжджевого тіста треба перестерігати приписаних пропорцій складників, а тоді печиво напевно вдасться.

 
Дріжджеве тісто без розчину
 

Дріжджі розробити з цукром і теплим молоком та вимішати з борошном і додатками (яйця, вбиті з цукром ітп.), тісто вимісити, як подано вище і залишити в теплому місці, де повинно вирости так, щоб об'єм тіста потроївся. Пекти як тісто з розчину.

 
Дріжджеве тісто парене
 

Борошно, призначене на розчин, паримо гарячим молоком та старанно втираємо на одноцілу масу, а відтак вистуджуємо. Додаємо дріжджі, розтерті з цукром, та розведені рідиною. Дальше поступати згідно з вказівками приписів.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Ще кілька слів про посудини й форми, в яких печемо дріжджеве печиво.

Хліб печемо у круглій посудині преміру 10". Можна також пекти в подовгуватій розміру 12 х 3 x 2".

Булку можна пекти в такій же подовгуватій посудині чи на листі (баясі).

Для паски вживаємо тієї ж круглої посудини, що й