Сторінка:Терлецька З. Українські страви (давні приписи з Галицької України).pdf/49

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
3. М'ясиво

Головним складником, що його м'ясо достачає людському організмові ― це протеїни, білок та вітаміни групи Б. При тому білок у м'ясі є для людського організму легко стравний.

На відживну вартість м'яса вплив має спосіб годівлі тварин, призначуваних на заріз, а теж частина, з якої м'ясо походить, та спосіб його приготування.

М'ясо можна варити, пекти, смажити, тушкувати. Передусім треба пам'ятати про те, що якщо хочемо, щоб поживною була юшка чи вивар із м'яса, тоді мусимо класти м'ясо у холодну воду й варити на повілыому вогні. Якщо хочемо всі поживні складники заховати в м'ясі, тоді кладемо м'ясо в окріп. Печене м'ясо задержує більше корисних складників, але ж дієтна віджива поручає варене, а не печене чи смажене м'ясо. В кожному разі м'ясо не повинно бути надто припечене, припалене чи присмажене. Новітня кухня поручає м'ясо печене без товщу, на рушті.

М'ясо є доброю поживою для всяких бактерій. Тому треба його дбайливо в холоді зберігати. Крім заморожування є ще домашні способи консервації м'яса в оцті, квасному молоці або заправі з олії й городини.