цього села становить, згідно з моїми вирахунами, 0,00260 (№ 52, стор 66, № 68, § 10). За старовини тут існував був невеликий примітивний чавунотопний завод (№ 6, стор. 28, 35, 48, 74), що для нього привожено руду за 18 верстов, з урочища Свята Криниця (№ 33, стор. 262); тепер про цей завод залишилися лише перекази і, як реальний слід, — цілі горби старих жужелиць на правому березі біля млинової гати; на південній закраїні села на поверхні видко темно-червоний залізуватий пісок, що утворився, здається, теж від звітрювання жужелиць.
§ 351. В самому селі Рудні Червонці обидва береги ріки Червонки невисокі, положисті і почасти задерновані, почасти являють собою голі осипища безнаметиьового, чистого, жовтого, однорідного польодовикового піску без кам'яних скиб; але на вершку правого берега, на вулицях і по садибах села, з-під польодовикового піску визирає чимало (подекуди дуже багато) скиб червоного і смугастого Овруцького пісковика. Ці скиби утворюють на невеликих просторах типові розсипища (кам'яні моря) серед пухких морей піску; такі зміни дуже виразно дають себе у знаки на шляху, як їхати возом. Ознак окварцування на скибах Овруцького пісковика тут непомітно.
§ 352. Лівий беріг річки Червонки навпроти села Рудні Червонки, біля млинової гати, досить високий і стрімкий, але складається виключно з сипкого польодовикового піску у вигляді банюватого горба. При дослідженні виявилося, що тут безпосередньо до річки підступила голова невеликого одиночного підковуватого польодовикового бархана, який дуже виразно заховав свій первісний план з дуже короткими галузями; ці галузі швидко знижуються до кінців. Отвір підкови бархана орієнтований на захід, згідно з законом гесперотропізма; відносна височіти голови з боку річки Червонки досягає 12 метрів; абсолютна височина виносить (згідно з моїм барометричним нівелюванням) 90,5 сажня (№ 58, стор. 40, під № 871). Цей бархан інтенсивно розвіюється підчас сухої пори.
8 353. На просторі між селами Руднею Червонкой і Руднею Кованкой обидва береги річки Червонки невисокі, задерповані або вкриті осишицами польодовикового піску. Правий беріг густо зарослий лісом, що в ньому виступів каміния ніде не видко; на лівому березі, в урочищу На-корчику, в рідкому змішаному лісі, серед поволоки польодовикового сипкого піску, в чотирьох місцях я знайшов на невеликих просторах розсипища з великих скиб червоного, сірого і смугастого Овруцького пісковика, зрідка з корками і жилками молочно-білого кварца; окрім того, на цьому просторі трапляються у сипкому польодовйковому піску і спорадичні скнби того самого пісковика з виразним еоловим обробленням. Місцевість тут помітно і швидко знижується до села Рудні Кованки. В одному місці, у лісі на поверхню виступає з-під мурогу поруч із скибами Овруцького пісковика яскраво-червоний пісок,
закрашений значною домішкою бурого залізняка, що вказує на присутність чималої кількости залізних руд у ґрунті.