Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 1 (2009).pdf/146

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

студентів, і День дівчат, організований з ініціативи французької та італійської делегацій. На конкурсах фестивалю продемонстрували своє мистецтво молодіжний танцювальний колектив УРСР і Є.Чавдар, яку після виконання відомого романсу М.Кропивницького називали “українським соловейком”.

У 5-му фестивалі взяло участь майже 30 тис. юнаків і дівчат з 114 країн. Під час виконання його мистецької програми високу оцінку жюрі одержали виступи представників України: тріо бандуристів у складі В.Третьякової, Т.Поліщук, Н.Павленко, Український ансамбль народного танцю та ін.

6-й фестиваль проходив з 28 липня по 11 серпня 1957 під гаслом “За мир і дружбу!” за участю 34 тис. молодих посланців із 131 країни. До складу делегації СРСР входили 3719 юнаків і дівчат. Готуючись до фестивалю, молодь Одеського судноремонтного заводу побудувала пасажирський катер “Фестивальний”. Понад 200 робіт вишивальниць, ткаль, килимниць Решетилівського району Полтавської області були відправлені у Москву для показу на форумі. Одним з головних місць зустрічі учасників фестивалю стала Одеса, куди на теплоходах “Победа”, “Крым”, “Грузия”, “Белоостров” прибули юнаки і дівчата з Франції, Італії, Єгипту, Сирії, інших країн, а також Київ, через який залізницею вони прямували до Москви. Україну представляли виробничники, студенти, діячі мистецтв. На сценах і майданчиках виступали хор одеських студентів, народний хор Черкаської області, Прикарпатський ансамбль пісні і танцю, молодіжний оркестр Ворошиловграда тощо. Музиканти Ф.Каравай, В.Паньков, С.Баштан одержали найвищу нагороду всесвітнього форуму – золоту медаль, солістка Київського театру опери та балету Белла Руденко – з рук прославленого італійського маестро Тіто Скіпа золоту медаль і диплом фестивалю. Загалом творча молодь України привезла з фестивалю понад 20 медалей. В урочистому концерті України, що відбувся у театрі Станіславського і НемировичаДанченко, виступили співаки Б.Руденко і В.Тимохін, флейтист В.Антонов, артисти балету Київського театру опери і балету І.Лукашова і В.Парсегов, студенти Львівської консерваторії сестри Марія, Даниїла і Ніна Бойко. На Міжнародній виставці образотворчого і прикладного мистецтва демонструвалися картини “Юнга” київської художниці А. Рибачук і “Перші сходи” М. Стороженка. Учасники фестивалю мали можливість познайомитися з досягненнями українських спортсменів Л.Латиніної, В.Чернобая, І.Богдана, В.Крепкіної, Ю.Кутенко, В.Синявського та ін.

Після закінчення фестивалю в Москві столиця України прийняла учасників 4-го конгресу ВФДМ. 15 серпня спеціальним поїздом до Києва прибули делегати конгресу, який проходив з 16 по 23 серпня на території Республіканської виставки передового досвіду в народному господарстві УРСР. В його роботі взяли участь 320 делегатів з 80 країн, а також 174 спостерігача від 141 національної і міжнародної організації, які не входили до ВФДМ. Вони заслухали і обговорили доповідь президента Федерації Бруно Берніні “Молодь у сучасному світі і завдання ВФДМ”, затвердили новий Статут і обрали новий склад виконавчих органів ВФДМ. Конгрес ухвалив резолюцію солідарності з народами Середнього і Близького Схо-