Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 1 (2009).pdf/147

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ду у їх боротьбі проти колоніалізму, за національну незалежність, захист прав і свобод молоді. Було також прийнято Звернення до молоді світу, до всіх народів, парламентів і урядів, до ООН про негайне припинення випробувань ядерної зброї і заборону її. Крім пленарних засідань, у Києві відбувалися засідання комісій-колегій: “Взаємне знайомство і співробітництво між молодіжними організаціями країн з різними суспільно-економічними системами”, “Молодь і європейське співробітництво”, “Молодь, проблеми колоніалізму і принципи Бандунгської конференції”, “Про заборону випробувань термоядерної зброї”, “Студенти, їх зв'язок з трудящою молоддю, участь у розв'язанні завдань, що стоять перед суспільством”, “Жіноча молодь у сучасному суспільстві” тощо. 17 серпня в приміщенні академічного театру опери та балету ім. Т.Г.Шевченка відбулася зустріч делегатів конгресу з діячами культури столиці України. Гостей привітали член Бюро Всесвітньої Ради Миру О.Корнійчук, голови Спілки українських письменників М.Бажан, Спілки художників України М.Дерегус, Спілки композиторів України К.Данькевич, народна артистка СРСР Н.Ужвій. 21 серпня уряд УРСР влаштував прийом на честь учасників конгресу, на якому були присутні діячі науки, культури, представники молодіжних і громадських організацій республіки. Від імені президії конгресу Бруно Берніні передав молоді України почесний прапор Федерації. Делегати конгресу також побували на промислових підприємствах, в учбових закладах, колгоспах, радгоспах України.

Серед заходів 7-го фестивалю у Відні помітною подією стала зустріч української та італійської молоді. Вона пройшла під знаком вшанування пам'яті про подвиг українського юнака М.Буянова, який героїчно воював в роки війни в одному з італійських партизанських загонів. Представники України були нагороджені 19 медалями. З великим успіхом на фестивалі виступили артистка Київського театру опери і балету З.Христич, солісти Українського народного хору М.Кондратюк, Ю. Гуляєв та ін.

У 8-му форумі, який приходив з 27 липня по 5 серпня, вперше брали участь делегації тих країн Азії та Африки, які нещодавно здобули національну незалежність. У рамках фестивалю працював Міжнародний клуб, де проводились дискусії, конкурси, концерти, виставки. Було закладено парк дружби. Делегат, український поет Д.Павличко написав про це: “Сьогодні в Хельсінкі я з друзями берізку в парку садовив”. Танцювальний колектив державного українського народного хору був удостоєний золотої медалі.

На 9-му фестивалі в Софії Україну представляли, серед інших, український танцювальний ансамбль “Ятрань”, шахтар з Донбасу, письменник, автор книги “Всем смертям назло” В.Тітов.

10-й фестиваль проходив з 28 липня по 5 серпня під гаслом “Юність викриває імперіалізм”. На ньому були присутні 25 тис. посланців молоді з 140 країн. Від України у форумі взяли участь 130 юнаків та дівчат. Відбулася зустріч представників міст-побратимів Кривого Рогу та Мансфельда.

До 11-го форуму комсомольці Сімферопольського заводу телеапаратури виготовили в подарунок кубинцям останню модель телевізора “Крим”.