ної сфери та самоврядування і муніципального туризму, підтримки економічних ініціатив місцевих компаній та приватних підприємців, збереження пам'яток історії та культури. Серед основних здобутків діяльності Є. — проведення міжнародних ярмарків, виставок, різних змагань і благодійних фестивалів, організація конференцій для обговорення спільних проблем сусідніх країн, утворення Асоціації університетів єврорегіону та Асоціації карпатських торговельно-промислових палат, успішна реалізація низки міжнародних проектів, зокрема «Комплексної програми облаштування басейну річки Тиса», спільного європейського проекту «Інтеррегіо» тощо.
Транскордонне об'єднання єврорегіон «Буг», угоду про створення якого було підписано в м. Луцьк (Україна) 29 вересня 1995, охоплює 64 субрегіональні одиниці (райони, повіти, міста) Волинської та Львівської (з 2000) областей України, Люблінського воєводства Польщі і Брестської області Білорусі (з 1998). Основною метою діяльності об'єднання є розвиток співпраці прикордонних територій трьох сусідніх держав у напрямках: просторовий благоустрій, комунікації, транспорт і зв'язок, освіта, охорона здоров'я, культура, спорт і туризм, охорона та поліпшення довкілля, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій і стихійних лих, сприяння розширенню контактів між мешканцями прикордонних територій, розвиток співпраці між суб'єктами господарської діяльності та міжнародними організаціями. Керівними органами єврорегіону «Буг» є Рада, Президія Ради, Секретаріат і Ревізійна комісія об'єднання. У 1997 розроблена Стратегія єврорегіону «Буг», в ході реалізації якої створено банк «ПЕКАО» ЛТД (Україна), відкрито фінансування від програми ТАСІС для будівництва другого мосту через Західний Буг у зоні міжнародного автомобільного переходу «Ягодин – Дорогуськ», який відіграє важливу роль у транспортному коридорі Чорне море — Балтійське море, де проходять найкоротші шляхи, що з'єднують Берлін, Варшаву та Київ. Розроблено й реалізовано програму створення міждержавного біосферного резерву, до якого увійшли Швацький національний природний парк України, Поліський національний та Собіборський ландшафтний парки Польщі тощо. Лише за 2004–2006 реалізовано близько 200 проектів у різних галузях. Особливістю діяльності цього Є. є залучення з початку 2000-х до нього регіонів, що безпосередньо не розташовані на українсько–польсько–білоруському прикордонні, зокрема Одеської та Луганської областей України, які мають статус асоційованих членів єврорегіону «Буг».
Створення ще двох Є. за участю областей — «Нижній Дунай» та «Верхній Прут» — було обумовлено підписанням у 1997 низки міжурядових документів двостороннього та тристороннього співробітництва між Україною, Румунією та Молдовою. Зокрема, 14 серпня 1998 у м. Галац (Румунія) відбулося підписання «Угоди про формування Є. «Нижній