Перейти до вмісту

Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/14

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

народів. У декларації зазначалося, що УРСР і Республіка Польща будуть усебічно заохочувати українсько-польські зв'язки, усвідомлюючи етнічну й культурну спорідненість українців і поляків та дбаючи про збереження позитивної спадщини їхніх багатовікових взаємин. Сторони зобов'язалися сприяти об'єктивному інформуванню населення про процеси, що відбуваються в обох державах, культурному, науковому й гуманітарному співробітництву. Приділятиметься необхідна увага охороні пам'яток польської історії та культури в Україні й української історії та культури в Польщі.

Країни також погодилися підготувати угоду про співробітництво в галузі молодіжного обміну, запланували розглянути питання про створення центрів інформації й культури, відповідно українського — у Варшаві та польського — в Києві.

УРСР і Республіка Польща домовилися проводити консультації з усіх проблем їх двосторонніх відносин, співпраці на міжнародній арені, зокрема в загальноєвропейському процесі, в рамках ООН, інших міжнародних організацій, а також з міжнародних проблем, що є предметом заінтересованості обох держав.

Літ.: Україна на міжнародній арені: Збірник документів і матеріалів 1986–1990 рр. — К., 1993.

І. М. Мельникова.

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО ПРИНЦИПИ СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ УКРАЇНСЬКОЮ РСР І УГОРСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ ПО ЗАБЕЗПЕЧЕННЮ ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШОСТЕЙ 1991. Підписана 31 травня в Будапешті. УРСР й Угорська Республіка, підтверджуючи свої зобов'язання стосовно виконання положень Статуту ООН, документів ООН і Наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 з прав людини, підкреслювали, що їх спільна мета — створення такого демократичного ладу, який забезпечить усім громадянам повну реалізацію прав і свобод людини, вільний вияв усіх їхніх законних інтересів і сподівань, політичний плюралізм, соціальну терпимість, рівність перед законом і правову захищеність. Виходячи з того, що на території обох держав здавна проживає значна кількість національних меншин, які роблять корисний внесок у справу підвищення добробуту, культурного розвитку країн проживання, і визначаючи, що повага та сприяння здійсненню прав національних меншин є істотним фактором розвитку дружніх відносин між двома країнами, Україна й Угорщина заявили про намір розвивати конструктивну й ефективну співпрацю щодо забезпечення цих прав. Вони зобов'язалися створити необхідні умови для вільного визнання громадянами своєї належності до національних меншин і надання гарантії, що їхнє рішення не викличе ніяких негативних для них наслідків. Сторони взяли зобов'язання не вживати