Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/160

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

із загальних фінансових питань, з питань надання Україною позик та економічної допомоги іноземним державам і міжнародним організаціям, а також про одержання Україною від іноземних держав і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених державним бюджетом України; г) про участь України у міждержавних союзах та інших міждержавних об'єднаннях (організаціях), системах колективної безпеки; ґ) про військову допомогу та направлення підрозділів збройних сил України до інших держав чи допуск підрозділів збройних сил іноземних держав на її територію, умови тимчасового перебування в Україні іноземних військових формувань; д) щодо питань передачі історичних й культурних цінностей українського народу, а також об'єктів права державної власності України; е) виконання яких зумовлює зміну законів України або прийняття нових законів; є) інші міжнародні договори, ратифікація яких передбачена міжнародним договором або законом України.

Пропозиції щодо ратифікації міжнародного договору подає МЗС України протягом шести місяців з дня його укладення. Міністерство, інший центральний орган виконавчої влади готує пропозиції щодо ратифікації і подає їх до МЗС протягом двох місяців із дня підписання. МЗС представляє зазначені пропозиції відповідно Президентові України або Кабінету Міністрів України. Якщо на ратифікацію надходить міжнародний договір, виконання якого потребує прийняття нових або внесення змін до чинних законів України, проекти таких законів подаються на розгляд Верховної Ради України разом із проектом закону про ратифікацію і приймаються одночасно. При укладенні, ратифікації, затвердженні, прийнятті міжнародного договору або приєднанні до нього можуть бути зроблені заяви та сформульовані застереження до його положень відповідно до норм міжнародного права. Закон регулює й укладення міжнародних договорів, які не потребують ратифікації, але підлягають затвердженню, яке здійснюється Президентом України у формі указу, а Кабінетом Міністрів України — у формі постанови. Пропозиції щодо затвердження подає МЗС.

Рішення про приєднання України до міжнародних договорів або про їх прийняття приймаються: а) щодо договорів, які потребують ратифікації, — у формі закону України про приєднання до міжнародного договору або закону України про прийняття міжнародного договору; б) щодо договорів, які укладаються від імені України і не потребують ратифікації, — у формі указу Президента України; в) щодо міжнародних договорів, які укладаються від імені уряду України і не потребують ратифікації, — у формі постанови Кабінету Міністрів.

Міжнародні договори набирають чинності для України після надання нею згоди на обов'язковість міжнародного договору відповідно до цього Закону в порядку та у терміни, передбачені договором, або в інший