узгоджений сторонами спосіб. Чинні міжнародні договори України підлягають сумлінному дотриманню Україною відповідно до норм міжнародного права. Згідно з цим принципом Україна виступає за те, щоб й інші країни неухильно виконували свої зобов'язання. Загальний нагляд за виконанням договорів, в тому числі й іншими їх сторонами, здійснює МЗС України. У разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань України за міжнародними договорами воно інформує про це відповідно Президента України або Кабінет Міністрів України і вносить пропозиції щодо вжиття необхідних заходів. У разі суттєвого порушення міжнародного договору України іншими його сторонами, дію такого договору може бути припинено або зупинено в порядку, встановленому цим законом. Чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм цього законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності, встановлено інші правила, аніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору. Договір може бути пролонгований відповідно до умов, визначених самим міжнародним договором.
Чинні міжнародні договори України публікуються українською мовою в «Зібранні діючих міжнародних договорів України» та інших офіційних друкованих виданнях України. Офіційний переклад багатосторонніх договорів українською мовою здійснює МЗС. Реєстрація чинних міжнародних договорів України у Секретаріаті Організації Об'єднаних Націй здійснюється за поданням МЗС України відповідно до Статуту ООН. Чинні міжнародні договори України реєструються в МЗС України і включаються до Єдиного державного реєстру нормативних актів. Оригінали договорів або у відповідних випадках їх завірені копії та офіційні переклади зберігаються в МЗС України. Пропозиції щодо припинення або зупинення дії договорів вносяться МЗС, іншими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади. МЗС невідкладно інформує Верховну Раду України про укладення, припинення або зупинення дії міжнародного договору України, а також про тимчасове застосування такого договору або його частини.
Закон 2004 закріплює перевагу загальновизнаних норм міжнародного права перед нормами внутрішньодержавного права. Основою для цього є проголошення у ст. 9 Конституції України чинних міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, частиною національного законодавства, і, відповідно, визнання можливості їх застосування в Україні.
Велика кількість міжнародних договорів України спрямована на захист життя і свободи, честі й гідності людини, її прав. У цьому вони мають таку саме мету, що й Конституція України, конституційне право України в цілому.