Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/20

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

А. Денікіна було відновлено поміщицьке землеволодіння, оголошено правила щодо збирання врожаю 1919 (1/3 збіжжя, 1/2 трав, 1/6 овочів, зібраних селянами, мали передаватися колишнім власникам земель), додатково встановлено військовий податок у розмірі 5 пудів зерна з кожної засіяної десятини землі.

Наприкінці 1919 денікінські війська почали стрімко відступати під натиском Червоної армії. У жовтні 1-а Кінна армія С. Будьонного вела бої під Кромами проти трьох дивізій Добровольчої армії, які були майже повністю розгромлені. 15 грудня радянські війська увійшли в Київ. Потому (упродовж перших місяців 1920) три армії під командуванням Л. Троцького (12-а, 13-а та 14-а) очистили Україну від решток денікінської армії. Денікінський режим в Україні було остаточно повалено.

Літ.: Супруненко М. І. Боротьба трудящих України проти денікінщини. — К., 1979; Залесский К. А. Кто был кто в Первой мировой войне. — М., 2003; Деникин А. И. Очерки русской смуты: В 3 кн. — М., 2005; Деникин А. И. Путь русского офицера. — М., 2007.

В. В. Піскіжова.

ДИПЛОМАТИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ — головний відомчий державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації у системі підготовки на базі вищої освіти, перепідготовки і підвищення кваліфікації дипломатичних та консульських кадрів Міністерства закордонних справ, а також фахівців інших державних органів, що займаються питаннями зовнішніх зносин України. Заснована указом Президента України від 30 травня 1995 і підпорядкована МЗС України. Практичну діяльність розпочала у вересні 1996, а у лютому 1997 пройшла державну акредитацію в Міністерстві освіти України, за ухвалою якої затверджено спеціальність «магістр зовнішньої політики», що, зокрема, включає вільне оволодіння двома іноземними мовами.

Навчання провадиться за денною формою та організовується за державним контрактом (замовленням) і за договорами (цільова підготовка). Термін навчання — 24 місяці. Обов'язковим для кожного слухача є проходження практики і стажування в МЗС України або дипломатичних установах країни за кордоном. За п'ятнадцять років підготовлено понад 600 фахівців-дипломатів, і багато хто з них обіймає чільні посади в МЗС України та за кордоном — на рівні генеральних консулів, радників-посланників, радників. Із 2002 в академії діють Центр підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби, а з 2004 — Вищі курси іноземних мов, на яких щорічно близько 300 співробітників центрального апарату МЗС підвищують свою кваліфікацію.

Для вирішення основних питань діяльності Д.а.У. 1997 створені наглядова та вчена ради, науково-видавнича комісія при вченій раді, 2008—