Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/21

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

спеціалізована вчена рада по захисту кандидатських (з 2010 — і докторських) дисертацій за спеціальністю «всесвітня історія», відкрита аспірантура.

Професорсько-викладацький склад академії на чолі з її ректором — доктором історичних наук, професором, Надзвичайним і Повноважним Послом України, заслуженим діячем науки і техніки України Б. І. Гуменюком налічує майже 80 професорів, доцентів, дипломатів, юристів-міжнародників, які працюють на п’яти кафедрах: зовнішньої політики і дипломатії, дипломатичної та консульської служби, європейської та євроатлантичної політики, глобальних і регіональних систем, іноземних мов.

На базі академії здійснюється науково-дослідницька та аналітичноекспертна робота у галузі міжнародних відносин, міжнародного права, зовнішньої політики та історії дипломатії. Зокрема з 2006 діє Інститут зовнішньої політики, що виконує наукові замовлення міністерства, проводить міжнародні форуми і науково-практичні конференції з актуальних проблем зовнішньополітичної діяльності України і видає щорічник «Зовнішня політика України: стратегічні оцінки, прогнози та пріоритети».

Академія з 1998 також видає «Науковий вісник Дипломатичної академії України», з 2000 є співзасновником наукового щорічника «Україна дипломатична», з 2008 — суспільно-політичного, а з 2009 наукового журналу «Зовнішні справи» (виходить щомісяця). Академія готує підручники, навчальні посібники, монографії та науково-методичні розробки з проблематики, що вивчається і досліджується в цьому закладі.

Д.а.У. бере участь у міжнародних наукових програмах, має понад 30 угод про співпрацю з провідними дипломатичними академіями й науковими центрами Великої Британії, ФРН, Франції, Іспанії, Бельгії, Австрії, Росії, Греції, Єгипту, Словаччини, Хорватії, Естонії, Литви, Швеції, Польщі, Кореї, Бразилії, США, Канади тощо. Окрім громадян України в академії навчаються слухачі з-за кордону, передусім із держав СНД: Азербайджану, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Туркменістану, а також із Монголії та Індонезії. Академія є учасником мережі дипломатичних освітніх закладів країн Центральноєвропейської ініціативи та членом Міжнародної асоціації ректорів дипломатичних академій.

Літ.: Перші кроки дипломатичної академії // Політика і час, 1997, № 5–6; Гуменюк Б. І. Примножувати традиції, нарощувати потенціал української дипломатії // Науковий вісник Дипломатичної академії України, 1998, вип. 1.; Його ж. Перші кроки Дипломатичної академії // Україна дипломатична, 2000, вип. 1; Його ж. Кадри для зовнішньої політики України третього тисячоліття // Там само, 2003, вип. 3; Його ж. Академія, де вчать мистецтва дипломатії // Там само, 2007, вип. 8; Його ж. Диплом для дипломата // Там само, 2008, вип. 9.

С. В. Віднянський.