Перейти до вмісту

Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/61

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ним змінам у Європі та у взаємовідносинах між державами в цілому, стимулювання міжнародного співробітництва в усіх галузях.

Договором передбачено механізм регулярних консультацій з приводу ключових проблем сучасності та питань, що становлять взаємний інтерес. Задекларовано готовність до організації обміну досвідом та інформацією між представниками урядів, міністерств та відомств, неурядових організацій. Сторони гарантували громадянам та особам без громадянства, що постійно проживають на їх території, громадянські, політичні, соціальні, економічні та культурні права та свободи незалежно від їх національності, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань. Україна і Грузія акцентували важливість поваги до прав громадян, які належать до національних меншин, рівно як і дотримання цими громадянами зобов'язань перед державою, в якій вони проживають. Країни взяли на себе зобов'язання щодо захисту етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин на своїй території і щодо створення умови для її збереження і розвитку.

Важливу увагу приділено забезпеченню сприятливих умов для розвитку торговельно-економічного співробітництва. З цією метою досягнуто згоди щодо надання одна одній режиму найбільшого сприяння. Україна і Грузія зобов'язалися всіляко заохочувати різні форми кооперації та прямих зв'язків між фізичними та юридичними особами обох держав.

Україна і Грузія висловили готовність до тісного співробітництва в рамках Стамбульської декларації про чорноморське економічне співробітництво 1992. Вони наголосили, що і надалі всебічно сприятимуть підвищенню ролі Чорноморського економічного співробітництва.

Країни зголосилися сприяти розробці та здійсненню спільних природоохоронних програм і проектів, особливо в екологічно напружених районах, прагнучи до створення всеохоплюючої міжнародної системи екологічної безпеки і взаємодії. Висловлено прагнення розвивати співробітництво в галузі освіти, науки і техніки, заохочуючи прямі зв'язки між учбовими закладами, науково-дослідницькими та проектно-конструкторськими закладами і підприємствами, здійснення спільних програм і розробок. Задекларовано готовність до співпраці у питаннях підготовки кадрів, обміну вченими, фахівцями, аспірантами та студентами. Договір має стимулювати також поглиблення контактів на довготривалій основі між національними академіями та науковими центрами.

Зафіксовано прагнення розвивати та поглиблювати контакти і зв'язки в галузі культури та мистецтва, заохочувати на взаємній основі відкриття та діяльність культурно-інформаційних центрів.

Особливу увагу приділено поглибленню контактів та зв'язків між парламентами та іншими виборними органами влади двох країн, співробітництву по лінії поріднених міст.