Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 3 (2012).pdf/219

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

рішенням Чорнобильського центру, адміністрації ЧАЕС, Славутицької міської ради, представників Міністерства енергетики США та Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії США відкрито відділення Чорнобильського центру в м. Славутичі — Славутицька лабораторія міжнародних досліджень і технологій.

У липні 1998 Україна та США підписали угоду про створення Міжнародної радіоекологічної лабораторії. З початком її роботи МЧЦ розширив сфери своєї діяльності та почав надавати послуги в галузі радіоекології та радіобіології, разом з українськими та закордонними колегами проводити дослідження у Чорнобильській зоні відчуження.

У лютому 2002 головний офіс Чорнобильського центру перенесено з Києва до м. Славутича. У Славутичі працюють практично всі групи управління ряду міжнародних проектів.

Літ.: Н.П. Барановська. Україна — Чорнобиль — світ. Чорнобильська проблема у міжнародному вимірі 1986–1999. — К., 1999; Матеріали VІ міжнародної науково-практичної конференції «Об'єкт «Укриття». 15 років: минуле, сучасне, майбутнє. — Чорнобиль, 2002, ч. 1–2.

Н.П. Барановська.

«МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ УКРАЇНИ: НАУКОВІ ПОШУКИ І ЗНАХІДКИ» — міжвідомчий збірник наукових праць, щорічник. Засновано 1991 у Києві Інститутом історії України АН України (від 1994 — Інститут історії України НАН України), зокрема відділом всесвітньої історії і міжнародних відносин. Cтав правонаступником республіканського міжвідомчого збірника наукових праць, щорічника «Історичні дослідження.

Історія зарубіжних країн» (1975–1989). Зареєстрований Вищою атестаційною комісією України як фахове видання зі спеціальності «історичні науки». Редакційну колегію очолює доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України С.В. Віднянський. Тематична спрямованість видання пов'язана з висвітленням проблем вітчизняної та зарубіжної історії, міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії України.

На сторінках щорічника висвітлюються різні аспекти історичного розвитку окремих зарубіжних країн і народів — Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії, Австрії, Іспанії тощо. Вагоме місце посідає тематика, пов'язана з історією міжнародних зв'язків України й українського народу, їх місця й ролі в контексті європейської та світової історії, становленням зовнішньої політики незалежної Української держави та формуванням її пріоритетів на міжнародній арені. Значна увага приділяється недостатньо вивченим питанням новітньої історії країн Центрально-Східної Європи, сучасних міжнародних відносин, починаючи з історії Першої світової війни, участі в них України. Чимало студій присвячено проблемам сходознавства.