Сторінка:Фльобер Ґ. Іродїяда. 1902.pdf/70

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

з часів римсько-картаґенських воєн, на тлї істориї повстання картаґенських наємних вояків, задивував своєю ориґінальністю і заімпонував масою ерудициї, вложеної автором в сю поему.

Поза сею ерудициєю в нїй лишало ся одначе ще досить для пересїчного читача, жадного цїкавости в лєктурі, і Salammbô була остатньою книгою, що мала успіх. Дальші тільки викликали розчарованнє й закиди авторови.

Від старинного Сходу вертає він до сучасної буденщини й дає пару до Madame Bovary — великий, двотомовий роман Education sentimentelle (сей досить трудний до перекладу титул можна-б віддати словами: „Витончене вихованнє“), що вийшов 1869 р. На істориї молодого лїтерата Фрідеріка Моро, його змагань до артистичної дїяльности та вищих утїх житя і розчаровань та знидення в буденщинї житя, малює автор широкий образ парижського житя середини XIX в., його сїрої буденности, безпросьвітної тривіяльности. Розсмакований з сього становища, як майстерний образ часу, нечисленними аматорами, роман сей не мав нїякого успіха у публїки і неприхильно був оцїнений також більшістю критики. Дїйсно, ерудитизм автора, його холодне препаровання житя з його дурнотою —