Сторінка:Шість Наполєонів.pdf/20

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

сано — сказав власник. — Так є, останній раз одержав він платню 20 травня.

— Дякую вам, пане, — сказав Хольмс.

Ще раз попросивши власника, нікому не оповідати про наші розвідки — ми пішли назад.

Було вже пізно, коли нарешті ми змогли вступити до реставрації і трохи перекусити. Коло входу ми побачили окреме видання газети під наголовком: „Страшний випадок на вулиці Піта. Божевільний — душогубцем“. Хольмс взяв газету, щоби перечитати підчас їзди. На двох шпальтах в сенсаційний спосіб був описаний той випадок. Кілька разів Хольмс усміхався.

— Наш приятель Геркер дуже добре сповнив своє завдання, дуже добре! послухай, я перечитаю один уступ: „Із задоволенням можемо ствердити, що в сім випадку не має ніякої ріжниці думок, бо й пан Лєстрад, один із найславнійших урядників Скотлєнд Ярду, й відомий детектив Шерльок Хольмс, зовсім незалежно один від другого, дійшли до згідного висновку, що ріжні дивні випадки останніх днів, які мали такий траґічний кінець, є скорше ділом божевільного, як злочинця. Всі обставини доказують, що винуватим може бути тілько умислово хорий чоловік“.

— Преса — сказав Хольмс — є дуже цінною орґанізацією, коли хто вміє її використати. А тепер кінчай їсти, вертаймо на Гайт Стріт й побачимо, чого зможемо довідатися у братів Гердінґів.