Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/1

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана


НАКАЗ
Головноі Команди Війск Украінськоі Народньоі Республіки.
Ч. 082.
16 жовтня 1920 року.

За цілий час боротьби Украінського війська з ворогами Украіни багато виявилось лицарських вчинків, яких в більшости не відзначено ні наказами, ні нагородами: іх оцінить історія й прославить Украінський Нарід, як славить він зараз в своіх піснях лицарські вчинки наших лицарів-предків. І слава козача, як правда, не загине, доки світ сонця сяяти буде, бо не нагороди, не особиста користь примусила кращих синів Украінського Народу взятись за зброю, терпіти й гинути, а віра в правду та любовь до Рідного Краю повели іх на тяжкий шлях боротьби за щастя й волю Самостійноі Украіни.

За три роки боротьби майже не було ні нагород, ні підвищень в рангах, а військо Украінське, як і з початку, з тою-ж силою духу з тою-ж завзятістю б'ється з ворогом. Твердість духу, безкористливість і непохитність Украінських борців, що об'єднались під рідним прапором для боротьби за щастя й незалежність Украінського Народу, роблять велике вражіння на молодь і до Украінського війська приливають повсякчас нові сили.

Отже, щоб відкрити перший шлях для діяльности й праці тим старшинам і козакам, які відзначилися великими якостями душевними, здатністю й досвідом, здобутим на полі бою, наказую прийняти до керування додане до цього положення про підвищення в ранги старшин і козаків за службу в Украінському війську, негайно й тепер-же роспочати представлення до рангів, памятаючи, що це положення має на меті не тільки нагороду старшин і козаків за минулий час Украінськоі служби, але й встановлення сталого правила про підвищення в ранги на майбутній час до закінчення війни.

Мимо того, наказую командірам частин зараз-же приступити до збору відомостей про службу наших забитих ворогом і померлих від по-