Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/2

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

ранень лицарів-старшин і козаків, щоб наданням рангів іх незабутнім іменам, дати можливість скористуватись законними привілеями іх родинам і нащадкам.

Додаток: 1) Положення про підвищення в рангах старшин та козаків арміі У. Н. Р., 2) Таблиця до нього і 3) Форма нагородного листа.

Головний Отаман

В. о. Військового Міністра,

Генштабу Генерал-Поручник Галкин.

З орігиналом згідно:

Начальник Похідноі Канцеляріі Військового Міністерства при Ставці Головного Отамана,

Підполковник Садовський.



Копія.

Затверджую:

16 Жовтня 1920 р.

Головний Отаман Військ У. Н. Р. Петлюра.

ПОЛОЖЕННЯ
про підвищення в рангах старшин та козаків Арміі Української Народньоі Республіки.
(В порядкові військового часу).
РОЗДІЛ I.
Загальні правила.

1. В нагороду за невпинну боротьбу з ворогами України всі старшини і козаки всіх частин Української Армії, штабів, управлінь та установ, що зараз перебувають на дійсній військовій службі, і, починаючи з 9 травня 1917 р, себ-то в дня обрання Українського Військового Генерального Комітету, своєю чесною працею, своїм досвідом, знанням, енергією, організаційним хистом та віддамністю Батьківщині, при тяжких службових обставинах, принесли користь Державности й визволенню України, — мають право на підвищення в порядкові військового часу: старшини — в наступні, а козаки — в старшинські ранги по представленням прямих начальників на підставі низчезазначених умов.

2. Безсуперечне право бути вшанованими підвіщенням в ранги мають тільки ті старшини й козаки дійсної української військової служби, які: а) починаючи з 9 травня 1917 р. по день затвердження цього положення, хоч би і з перервами, прислужили в Українському війську не менш як два повних роки; б) не брали участи в активних виступах і боротьбі проти Української Державности, в) з'окрема не належали добровільно до складу московсько-большовицьких та добровольчих організацій, ворожих Українській Державности і г) за час своєї служби в українському війську не заплямували себе ніякими ганебними вчинками підсудними карним законам Республіки.

Примітка: Встановлений арт. 2 цього положення двохлітній термін дійсної служби в Українській армії може бути скорочений видатним старшинам і козакам до одного року при умові повної за них запоруки начальства, з ухвали Гонорової Ради і в разі задоволення всіх останніх вимог того ж 2 арт.