Сторінка:Armia Ukrainska - Rozkaz Nr 82 Głównego Dowództwa Wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej - 701-007-001-299.pdf/7

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

переходять в иншу категорію і користуються правами цієї категорії на вислугу. Такий переход з одної частини до иншої зазначається згідно з відповідними наказами в послугових листах старшин та козаків.

Підвищення козаків в рангу підхорунжого.

42. Козаки, які заступають старшинську посаду на протязі не менш як: по 1-й кат. — 4 місяці, по 2-й кат. — 8 міс. і по 3-й кат. — 12 місяців, підвищуються в рангу підхорунжого владою командирів дивізій чи рівних з ними начальників.

Підвищення підстаршин та козаків в старшинську рангу.

43. Підстаршини й козаки, які перебувають в армії на дійсній військовій службі й будуть вшановані своїм прямим начальством до нагороди старшинською рангою, підвищуються в порядкові військового часу в рангу хорунжого:

По 1-й категорії: ті, які заступають старшинську посаду не менш як шість місяців.

По 2-й категорії: ті, які заступають старшинську посаду на протязі не менш як один рік.

По 3-й категорії: ті, які заступають старшинську посаду на протязі не менш як півтора року.

Підвищення молодшої старшини.

44. Молодша старшина підвищується в ранги в порядкові військового часу так:

По 1-й категорії:

Хорунжі — в рангу поручника, — по вислузі в ранзі одного року.

Поручники — в рангу сотника, — по вислузі в ранзі двох років, перебування не менш як шість місяців в дієвих частинах на фронті, перебування на дійсній військовій службі не менш як 3 роки й проходження курсів сотенних командирів.

По 2-й категорії:

Хорунжі — в рангу поручника, — по вислузі в ранзі 1½ року й при умові командування чотою не менш як шість місяців.

Поручники — в рангу сотника, — по вислузі в ранзі 2½ років, перебування на дійсній і військовій службі не менш як 4 роки, командування чотою обо сотнею не менш як 9 місяців чи заступання військово-адміністративної посади не нижче від VIII кл. на протязі 9 міс. і по проходженню курсів сотенних командирів.

По 3-й категорії:

Хорунжі — в рангу поручника, — по вислузі в ранзі 2 років і заступання військово-адміністративної посади не нижче від VIII кл. на протязі 9 місяців.

Поручники — в рангу сотника — по вислузі в ранзі 3 років, пересуванню на дійсній військовій службі не менш як 5 років і заступання військово-адміністративної посада не нижче від VIII кл. на протязі 12 місяців і по проходженню курсів сотенних командирів.

Підвищення в ранги булавної старшини.

45. Булавна старшина підвищуєтся в ранги в порядкові військового часу так:

По 1-й категорії:

Сотники — в рангу підполковника, — по вислузі в ранзі 3 років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 6 років, командування сотнею або неокремим курінем не менш як 6 місяців і проходження булавних курсів.

Підполковники — в рангу полковника, — по вислузі в ранзі 3 років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 9 років і прокомандування курінем на протязі 8 місяців.

По 2-й категорії.

Сотники — в рангу підполковника, — по вислузі в ранзі З½ років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 7½ років, командування сотнею 12 місяців або заступання військово-адміністративної посади не нижче від VII кл. на протязі 12 міс. і проходження булавних курсів.

Підполковники — в рангу полковника, — по вислузі в ранзі 3½ раків, перебування на дійсній військовій службі не менш як 11 років, командування курінем 16 міс. або заступання військово-адміністративноі посади не нижче від VI кл. на протязі 15 міс.

По 3-й категорії:

Сотники — в рангу підполковника, — по вислузі в ранзі 4 років, перебування на дійсній військовій службі не менш як 9 років і заступання військово-адміністративної посади не нижче від VII кл. на протязі 18 міс. і проходження булавних курсів.

Підполковники — в рангу полковника, — по вислузі в ранзі 4 років, перебування на дійсній військовій службі не меньш як 13 років, заступання війсково-адміністративної посади не нижче від VI кл. на протязі 24 міс.

Примітка: Проходження сотенних і булавних курсів буде вимагатись після встановлення цих курсів.
Підвищення в рангу генеральної старшини.

46. В генеральні ранги в порядкові військового часу підвищуються:

По 1-й категорії:

Полковники — в рангу генерал хорунжого, — по вислузі в ранзі 4 років, перебування на дійсній війсковій службі не менш як 13 років, за відзначення, на вільну відповідну посаду.